Jdi na obsah Jdi na menu
 


Apríl na Velikonoce

1. 4. 2013

 

  
co se dá udělat z Velikonoc
 
  
Jsou Velikonoce, za oknem plno sněhu, popíjím velikonoční grog, sleduji děti jak stavějí sněhuláka, začínám rozlišovat auta, která již přezula pneumatiky na letní, pojídám mazanec a myslím si, že je to vánočka.
Konečně Apríl se vším všudy jak má být.
Sněžné Velikonoce jsou tak zvláštní jako tento specifický pohanský svátek například pro cizince. Jedná známá přítelkyně našeho kamaráda původem z Vietnamu začala kroutit hlavou : “to nepěkný svátek, vy bít žena a ona vám muset dávat vajíčka a pamlsky, to nepěkné být „. Na dotaz jaké že mají ve Vietnamu svátky nám odpověděla :“ Hočiminova smrt, Hočiminovo narození a  Hočiminovy Vánoce“.
Ale to jsem zase klidně odbočil, jak běžně zjišťujete při čtení mých článečků.
Začalo mne zajímat jak se zajímat o zajímavé dění v zajímavém městě Kuřimi.
 
Takže co tady máme :
a)      Zlobici – soukromý měsíčník patřící mé spolužačce z VUT, zámecké paní Hance Novotné s šikovným šéfredaktorem a zastupitelem Brabcem, pod kontrolou pana starosty – spolukolegy ve straně, je finančně dotovaná městem , občas mi tam něco vyšlo, ale musel jsem se snažit aby to prošlo. Určitě se dočtete spoustu informací, a kdy už bude Zlobice vícebarevná (spíše mnohobarevná) se ptám? Aspoň trochu.
b)     Vysílání KTN – to je snad nejslabší a nejdražší zdroj informací v Kuřimi. O tom nemá cenu se ani dál zmiňovat. Tady jsou veškeré milióny vyhozené.
c)      Kotva – pan Kadlec. Z počátku se většina posluchačů usmívala, někdy i smála, ale dnes se jedná o profesionální vysílání zpestřené (okořeněné) jemným humorem. Všimněte si jak kamera i při vážném vysílání spočine ráda delší čas na jakékoli humornější situaci, či jak věnuje větší čas humorným, či invektivním komentářům účastníků. Těžko budete hledat zajímavější vysílání v okolí. Trochu lépe by to chtělo presentovat na stránkách.
d)     Barevný měsíčník Tišnovsko a to stejné, ale s jinými reklamami – Kuřimsko. Je to pěkně barevné, má to zkušeného grafika, ale o Kuřimi neví skoro nic. 
e)      Internetové stránky Kuřim , kterým chybí nějaký ten život. Naneštěstí se na dolní liště dostanete na statické stránky mikroregionu Kuřimka – asi nejsou v mikroregionu na informace peníze. Dále tam najdete odkaz na společenské centrum již zmiňovaného pana Brabce, ten je šikovný, ale je na všechno sám. Profesionální , zajímavý odkaz je na wellnes (raději kryté koupaliště se vším možným, i nemožným) – sice specifické informace, ale ve vysoké kvalitě. Nesmím zapomenout na knihovnu, rovněž profesionální a kvalitní úzceprofilovaný portál. Shrnutí o kurim.cz je to, že to něco chce. Nějakého stálého placeného novináře, profesionála, pokud možno místního.
 
Dál tady zatím není už asi nic, krom mých legračně, invektivně, pravdivě, nevědomky nepravdivě pojatých stránek s kreslenými (někdy i humornými) obrázky, které líp neumím. Největší legrace by byla umístit tyto soukromé (stejně jako Zlobice) stránečky na lištu www.kurim.cz. Opravdu bych chtěl vidět našich 17 měsíčků (pardon – zastupitelů) o tom hlasovat.
Zatím „měsíčci“ na základě starostova dobrozdání rozhodují, zda utratit, či neutratit 4,5 mil. Kč (za volební období) na profíky , kteří budou snímat jednání zastupitelstva a možná sem tam ještě něco.Ono je to trochu složitější, ale pro pochopení to stačí.
Musím rezolutně napsat :  MÁME PROFÍKA KADLECE!   Zeptejte se občanů a proboha nevyhazujte peníze. Dejte je tam kam patří !!
Snad vám k tomu trochu pomůže tento článeček.  Radnici není rada drahá.Já jim věřím - zastupitelům.
 
 

 

zajeci.jpg