Jdi na obsah Jdi na menu
 


Babiš radí

1. 5. 2014

davidjpg.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   V minulém článku o financích pro kuřimský sport jsem se jaksi rozepsal a byl velmi dlouhý. A to nemám rád ani já. Natož vy čtenáři, které to jistě přestává bavit.
Něco doplnit ale musím.
Pan Holman se na zasedání rady zmínil rovněž o navyšování peněz do fondu na sport. Dokonce mám dojem, že se zmínil o 250 000.-Kč.
Tady je potřeba zmínit, že podstatná část přidělených peněz jde na nájem tělocvičen, či haly. Tyto peníze sice sportovní komise přidělí, ale dostanou se zpět do rozpočtu. Čím větší nájemné, tím větší vrácení. Kdyby ty peníze šly zase obratem do sportu a nevracely se, tak se dají zahrnout do peněz na sport, ale takhle se jedná o fiktivní čísla.
Jen tak mimochodem, o tyhle nájmy tělocvičen si Sokol nezažádá, protože svoje prostory má.
Nevěřím tedy, že to zvyšování je opravdové a že to není tento nájemní veksl. Co opravdu chybí je podpora sportu tak, aby měl vzestupnou tendenci. Například sportovní hasiči se vypracovali na velmi slušnou úroveň, ale s podporou je to tak, že raději z nutnosti sportují v Brně.
Košíkáři odešli do Tišnova. Tenisti také, i když snaha tomu zabránit přes sokolská hřiště, byla částečně úspěšná, ale trénování v zimě v sokolovně nejde a tak ti nejlepší jdou automaticky do Tišnova. Nevadí, spousta tenistů rekreačních v Kuřimi hraje dál.
Znám kluky na kolech, kteří raději nic od sportovní komise nežádají a jezdí raději za Brno.
Mohl bych pokračovat, ale nechci. Netvrdím, že vše lze ovlivnit, ale trvám ne svém, že ať už je, nebo není koncepce (jak o ní pan Holman hovořil) jakákoliv, zatím nějak výrazně netlačí sport v Kuřimi směrem k větším výkonnostem, směrem k vyšším ligám k masovosti, především mládeže.
Peněz je určitě dostatek (z hazardu chodí ročně 9 miliónů korun), ale výsledek ……posuďte sami.
Peníze nejsou všechno, ale když nemají podpůrnou tendenci, tak je to takové plýtvání přes komisi tomu, či onomu spolustraníkovi apod.
Možná to jsou silná slova, ale já osobně se na koncepci ptám například naší sokolské členky sportovní komise (a také co chvíli pana Holmana) a ta o ničem takovém neví.
Rád si ji prostuduji a rád napíši pochvalná slova.
Jen tak pro zajímavost, já jako okresní zástupce strany Pro sport a zdraví, právě na nějaké takové koncepci spolupracuji.
Jenom ještě poznámka. Ptal jsem se některých zastupitelů, proč nehlasovali. Víš, říkali, dej napřed žádost přes sportovní komisi, to je náš zástupný orgán a my potom znovu rozhodneme.
Říkám jim, že se nejedná o každoroční žádost s rozepsáním na míčky, pálky, žíněnky, žebříky, kozy, lavičky, balóny atd. Že se jedná o peníze z ministerstva financí, co nám byly odebrány a poslány na město, a že na to sportovní komise nemá kompetence. Mimochodem, po těchto mých výčtech směrem k této komisi vidím, jak nadšeně všichni souhlasí, že Sokol má nárok. Ale budiž, zkusím to.
Čtu to všechno po sobě a vypadá to tak, že komise dělá vše špatně. Musím říci, že nedělá. Že se jistě snaží v rámci možností.
Moje výtky jsou vlastně takové pobídky ke zlepšení situace.
Co mne mrzí je informace pana Holmana, že naše starostka je rovněž v komisi a je spokojená a nic nežádá, vše jí vyhovuje.
Já osobně vše se starostkou naše problémy, naše žádosti apod. probírám osobně a tak podle slov pana Holmana docházím k názoru, že né členové výboru, ale sám pan Holman je vlastně ta komise.
Na druhé straně, kdo jiný než pan Holman pro sport v Kuřimi tolik udělal. Takže moje výtky, znovu podotýkám, směřují pouze k jedinému a to je zlepšení (vylepšení) současného stavu.
Především rozčilení (a nemusí to být jen David Holman) vede ke zkvalitnění chodu věcí.