Jdi na obsah Jdi na menu
 


babišovo

19. 2. 2017

drfg.jpg

Teď je taková zvláštní doba, dalo by se říci doba Babišova.

Navíc je celkem jasné, že tahle doba bude pokračovat i nadále po jakýchkoliv blízkých volbách a to přestože se někteří velmi intenzivně snaží házet panu Babišovi tzv. klacky pod nohy, i když si je tam občas hodí i on sám. Nicméně i jeho poradci mu asi občas poradí blbě. Pravděpodobně jde o poradce odtržené od obyčejného reálného, běžného života.

Člověk by se někdy potrhal smíchy. A to jak argumentací pro, tak i proti.

I když, jak se říká: „na každém šprochu, pravdy trochu“.

Například.

Příznivci: Kdyby Babiš místo politiky, dále na plný úvazek řídil své firmy (které jsou mimochodem velmi úspěšné a prosperitní i v zahraničí ), rozhodně by vydělal více než nyní, kdy zdarma dává do pořádku finanční funkčnost našeho státu, aby tento začal fungovat jako prosperující firma.

Odpůrci: V období řízení státu (jako firmy) získaly Babišovy firmy nejvíce daňových odpustků a dotací jak od státu, tak od EU( což je stejné jako od státu, páč ten to zase do EU vrátí i s úrokama).

Pravda je někde mezi. Řízení je opravdu lepší, jak za minulých vlád, kdy se porcovaly peníze podle podílu shodného s procentuelním podílem na vládě. Teď se sice tak neporcuje, ale profituje jen pan Babiš. Navíc stále a radostněji skupuje firmy v Česku hlava, nehlava. Mám pocit, že je mu to celkem fuk, co kupuje, hlavně, že kupuje.

EET. To je samostatná kapitola.

Ideově dobrý nápad. Provedení pak velmi pokulhává a nedokáže podchytit veškeré reálné nesrovnalosti.

Co je ovšem nejhorší, je sankcionování chyb.

Za chybu 70.-Kč a pozdní opravu v elektronickém hlášení …sankce  v desetitisících.

OSVČ podal v termínu a jak se ukázalo později, hlášení v pořádku. Na dotaz finančáku sic odpověděl, že s účetním nenašli pochybení, ale rovněž poslal vyjádření později (byl neomaleně na horách) a tak pokuta třicet tisíc.

Jen tak mimochodem, teď v půli února píší na internetu, že pokuty dosáhly k devadesáti miliónům. Nic se nepromíjí (snad nemoc, či smrt).

Zkrátka skvělá buzerace.

Splést se může každý. A pokud nejde o desetitisíce a více, tak nač takové pokuty?

A to nemluvě o kontrole internetu, komínů, omezení zbraní a případně dalších nesmyslů z pera slavné EU, která se zabývá hroznými nesmysly, místo toho, aby se starala o obchody evropských států s celým světem.

Ještě jedna taková velmi zvláštní věc s ohledem na dřívější nutný odchod politiků z politiky.

Jaksi se vyčítá panu Babišovi, že využil zákona o nákupu korunových dluhopisů k oprostění svých daní. Sice se v telce vymlouval na pana Kalouska, který s tím zákonem neměl co společného, pouze jej nabídl k využití pro získání peněz do státní pokladny od soukromých osob a nepočítal s „vykuky“, kteří si nakoupí sami od svých firem. Ale budiž. Zákon dovolil, tak je asi vše pořádku.

Stačí jen ukázat výpisy z bank o převodech těch “ vesmírných“ částek a je jasná obloha.

Jaksi se mi z té politiky našich špiček dělá špatně.

Dokonce ten rádoby hodný a slušný (řekl do medií ojebal) holohlavý chlapec chce vládnout s komunisty. To je opravdu nevídaná věc, náš milý, nikdy nepracující človíčku.

Pánbičkáři se spojili „nečekaně“ se starosty a tak je celkem nabíledni, že příští měna bude jeden babiš, skládající se ze sta agrofertů. Všemu bude vládnout sám pan Babiš a nastane blahobyt (čí, to neuvádím).

Jeden z prvních, kdo to pochopil (všebabišovo), je pan Zeman, který asi nenajde protikandidáta na svoji vysněnou funkci.

Nicméně proč ne, já mám humor rád i v politice.

Čtu to po sobě a neměl jsem to dělat.

Tak se pokusím napsat něco opravdového.

Tak například se vrátím hodně v čase, ale zůstanu v Kuřimi.

Náčelník jednoty sokolské, bratr Kalina v roce 1900 pronesl na závěr své řeči toto:     

„Nechť Sokol náš stále s tou dychtivostí, jako u veřejného cvičení, pracoval též na národa roli dědičné, by neutuchal ruch sokolský v Kuřimi, nýbrž by celý se povznesl k výšinám tam, kde sláva národu českému kyne.“

Prosím nesrovnávejte se slovy našich předních politiků (Babiš, Sobotka, Zeman)…pindík, ojebat, ku..da. Nevhodné, ale posloupnost to má, že?

Život je jinak báječný a humor je dobrým kořením.