Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bolek Polívka

9. 4. 2014

 

kupecbenjpg.jpg

Byl jsem na divadelním představení od Shakespaera a to Benátský kupec.
Samozřejmě jsem se těšil především na Bolka Polívku, který hrál hlavní roli a to právě nakonec nenáviděného benátského kupce Šaljoka. Jistě děj znáte, jedná se o libru masa z Antoniova těla. Všechno zachrání chytrá Porcie a připraví Šaljoka hlavně o peníze a trochu o čest.
Tady si musíme my diváci přiznat, že projev Bolka (celý národ mu tak familiárně říká) byl vynikající, bezprostřední, jako by neříkal slova podle Shakespeara, ale podle sebe (občas také). Mimořádně vydařené vystoupení.
Za to jej divadelní kolegové také celého ponořili s radostí do „benátské“ vody, jistě né třicetistupňové.
Při odchodu z divadla jsem zaslechl jednu dámu, jak povídá druhé dámě: „myslím si, že ušili Bolkovi šaty dvoje, protože byly nějak rychle suché“. A pak, že obecenstvo nemá postřeh.
Mám předplatné, mám už pár křížků a tak se mi líbí už všechno, ale tohle představení bylo velmi zdařilé. Určitě jsem již viděl většinu herců v akci a všichni v „městském“ jsou dobří.
Musím se ale vrátit k jednomu herci, který exceluje svým pojetím a humorem.
Je to Michal Isteník. Jeho Lancelot Gobbo byl skvostný.
Na Bolka jsem chodil již jako student. Na první představení „Trosečník“, na „Am a Ea“ nezapomenu. To bylo vynikající a Bolek byl úkaz. Ostatní v čele s Donutilem byli rovněž skvělí, ale Bolek jaksi vyčníval.
A teď si dovolím říci, že Michal taky trochu vyčnívá.
Je to jen můj názor, ale stojím si za ním.
Omlouvám se všem ostatním vynikajícím hercům, ale nemohu si pomoci.