Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brno, Tišnov, Kuřim

11. 2. 2014

 

uzemni-lan.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Co se to v našem blízkém okolí děje, to rozum stojí.
Začněme v Brně, velký šéf pan Onderka nechal zrušit stránku Žít Brno, kvůli tomu, že se mu nelíbí, co tam píší jeho občané.
Pan Onderka přes svého právníka nechal zrušit doménu www.zitbrno.cz, který to provedl na základě porušování práv města Brna k ochranné známce, kterou radnice ani nemá zaregistrovanou.
Potud fakta.
Proč se to pánům z radnice nelíbilo. Je to stejné jako všude. Přišli občané na to, že asi děje něco nekalého a začali o tom psát a polemizovat. Stačí zmínit brněnské nádraží (velké vlivy lobistů), nebo územní plán, který snad dokonce zakrývá nějaké na černo postavenou chajdu a další a další věci. Takže až dojdou argumenty, tak dochází k fackování. A to se právě děje.
Jenže ouha. Vznikla nová doména Žít Brno RIP a vše je zpátky a stále více a více lidí se o novou stránku zajímá. Vypadá jako by pan Onderka byl placen touto stránkou a dělal jim velikou reklamu.
Nejhorší na tom je, že lze vůbec nějaké stránky zlikvidovat takovým způsobem. To opravdu zavání cenzurou. A to je opravdu velmi špatný precedens pro řekněme celou Českou republiku.
Oni jim to ve volbách jistě voliči spočítají, ale přesto je to nechutné.
Píši tento článek a přemýšlím, kdy mi naše radnice třeba zruší mé stránky. To už abych se začal zajímat o novou doménu.
No a jsme v Tišnově.
Tam došlo včera ke komplotu na radnici. Všichni stávající byli odvolání a nahrazeni opozicí. Je faktem, že pravice a levice tam má po sedmi členech a rozhodujícím jazýčkem na vahách je paní Dohnálková, zelená paní.
Takže se vyměnili a pan Komprs se stal starostou. Nevím, zda je to teď před volbami vhodné, protože se těžko něco tak rychle zlepší a socialisti se stanou mučedníky. Naopak ale mohou noví vysvětlit lidem, co bylo špatně a co hodlají pro lidi dělat.       
Hlavním důvodem prý bylo ukončit rozpočtové provizorium a schválení rozpočtu, zlepšit komunikaci mezi městem a občany a hlavně nezkreslování stavu ve městě.
Doufejme, že se to paní Dohnálkové bude líbit a toto seskupení vydrží až do řádných voleb.
No a co Kuřim? Tady to sice vypadá na oko dobře, rozpočet byl schválen, nic se nezatajuje, krom peněz z ministerstva z hazardu (viz předchozí článek). Což je ale jen úsměvné oproti Tišnovu.
Ale co ta trestní oznámení na pana Koláčka a na pana Sukalovského?
A co to vystoupení pana Kříže z koalice, ale v radě města prý zůstal?
Jak v takové atmosféře mohou tito radní pracovat?
Mají asi hroší kůži. Udrží se koalice? Každopádně taky velmi zvláštní situace.
Jediné rozumné vysvětlení těchto jevů jsou abnormální erupce na slunci. Bude asi líp, když přijdou mraky a začne sněžit.
Postavíme si starostu sněhuláka.