Jdi na obsah Jdi na menu
 


devět miliónů korun

10. 2. 2014

 

9milionu.jpg

 

Je to přesně tak, jak jsem očekával.
Již jsem o tom psal, ale malá rekapitulace jistě neškodí.
Takže stručně. Peníze pro sport chodily dlouhá léta mimo jiné přes pana Hušáka a byly nějak rozdělovány. Že to nebylo spravedlivé, je všem nyní jasné, ale i těm sportovcům na nejnižší úrovni sem tam něco káplo.
Zlobili jsme se, durdili jsme se a nakonec jsme přeci jen něco dostali.
Mohu-li mluvit za Sokol, tak to nebyla velká sláva, ale slávička to byla.
Teď se vláda nedávno usnesla a schválila, že se tyto peníze budou rozdělovat (rozuměj peníze z hazardu) přímo do městských rozpočtů.
Ptal jsem se často zastupitelů, radních, kdy to přijde a kolik to bude?
Moje informace přes hnutí Pro sport a zdraví byly takové, že se bude jednat snad o částku kolem 6 miliónů korun.
Říkal jsem si, to bude fajn. Moc jsem nevěřil, ale doufal.
Konečně dostanou, říkal jsem si, všichni sportovci v Kuřimi určitou částku na hlavu sportovce podle nějakého klíče. Jinak mládež, jinak dospělí, jinak reprezentanti okresu, kraje, či státu. To bude konečně vzpruha pro rozvoj sportu v Kuřimi. Když totiž víte, kolik dostanete, či kolik můžete dostat za určitých, jasných podmínek, tak to je jiná.
To si najednou sháníte mládež, trenéry apod.
Viděl jsem zářivé zítřky v kuřimském sportu.
Později jsem si uvědomil, že jsem v Kuřimi, a nesmím oplývat hned nadšením.
Nevím, co řeší sportovní komise, ale podle informací je to pouze skupinka lidí, co poslouchá, jak pan Holman píská.
Je to trochu nadsázka, jistě celá komise pracuje, jak nejlépe umí.
Má ovšem správné informace?
Když se ptám členů komise, tak mi odpovídají to stejné. Pan Holman říkal, že se bude každý rok rozdělovat zhruba stejná obvyklá částka (něco kolem 1,5 mil. korun) a ostatní vás nemusí zajímat.
To, že peníze nejčastěji dostanou žadatelé na nájmy tělocvičen a hřišť ve vlastnictví města, protože to se peníze zase vrátí zpět do městské kasy, to je nabíledni. Kolik tedy město rozdělí mimo nájem, toť otázka. Můžeme tedy říci, že na sport se mimo půjčení sportovišť zaplatí nějaká částka do jednoho miliónu.
I to je skvělé.
A teď prosím napíši přesnou částku, kterou město v roce 2013 obdrželo od ministerstva na účet8 916 992.-Kč. Mimochodem, to už platí zhruba každý rok.
 
Tak a co si myslíte teď?
Každého kuřimáka teď napadne, že stavba sportovní haly je vyřešena.
Vezme se úvěr a například 5 mil. Kč. se bude splácet a ještě zbude na sport celkem dost.
Může město vysvětlit, že to letos nepůjde, že to musí jít například na kanalizaci, ale to musí vzít všem ostatním. Z kultury, ze školství, z knihovny apod. I když vlastně zas tak s malou částkou nedisponuje a tak jistě něco zase kluci ve vedení vymyslí. Seženou jistě nějaké větší dotace, i když se jim to jaksi nějak dosud nedaří. Nevadí, přijdou další a ti budou třeba schopnější, nebo budou mít více štěstí, či přátel.
Možná to vyznívá jaksi nevstřícně vůči vedení města, ale chybí nám opravdu ta informovanost. O 9 miliónech vědět, či nevědět, to už je pánové rozdíl.
Od čeho je Zlobice, napište tam pane starosto, co si o tom myslíte, jak budete rozhodovat, kam budete prostředky směřovat? Dyť, Vy jste taky aktivní sportovec. Řekněte prosím obhajitelnou pravdu, aby, jste ještě mohl s čistým svědomím hrát ten fotbálek, či florbal.
Nechci nikoho nikam tlačit, ale můj zájem byl vždy prosportovní a tak vás všechny zastupitele města prosím, proberte tuto situaci a dejte nám občanům něco seriózního vědět.
Jenom aby se nekupovaly zase nějaké blbosti, jako sledovací programy, či vysoké platby za informační média.
 
Takže všichni nedočkavě čekáme na vysvětlení a hlavně co s penězi z hazardu uděláte. Tradice byla vždy na sport, ale jak to vidíte vy, pánové? Snad už skončila vzájemná trestní oznámení, a vy, se vrátíte ke konstruktivním řešením.
Pánové děkuji. 
 
 
  
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář