Jdi na obsah Jdi na menu
 


dovětek k STB

10. 12. 2014

 

 

 

bejkstb.jpg

 

Trochu mne ti pánové Sukalovský a Brabec namíchli a já napsal, co jsem napsal. Nevím, co to hrají za hru a co chtějí dokázat. Zlobím se na Zlobici.

Já byl minulý týden navštívit kamarády z vojny v rehabilitačním středisku Luže-Košumberk. Ti dva se tam potkali a neviděli se více jak třicet let. Jeden po úraze na kole s páteří a druhý s novým kloubem. Potkali se, nepoznali se, byli si povědomí a tak každý samostatně se ptal na recepci, jak se ten druhý jmenuje. Oba nezávisle zjistili, že jsou to absolventi, spolubojovníci a tak na obědě se pozdravili již jako staří známí. Když si vyzradili, jak se ptali na recepci, tak se nasmáli. Třicet let je třicet let. Zavolali mi, ať se stavím a já na konci ledové kalamity (v pátek) za nimi přijel. Pokecali jsme, zavzpomínali a bylo nám dobře.

Doma mne čekal vzkaz ať si koupím Zlobici a přečtu si o sobě. Koupil jsem si ji, přečetl o sobě nesmysly těch dvou pánů a jaksi se trochu naštval a napsal, co napsal.

Náladu mi vždy spraví naše malá 15ti měsíční vnučka. Ti dva pánové takové „starosti“ naštěstí nemají.

Rodiče jí vyřizují pas, byla se fotit, pojede na hory. To je opravdová a nefalšovaná radost.

Nicméně mne po napsání článku o Horáčkovi oslovili různí lidé a ptali se, zda je to v těch Cibulkových spisech pravda a dá-li se jim věřit.

Uvádím vše na pravou víru.

Můj otec hrával za Kuřim fotbal a získal byt i práci v TOS Kuřim. Jeho fotbaloví kamarádi se někteří stali později velcí funkcionáři. Můj otec komunisty celý život nenáviděl a dokonce se kvůli nim z Kuřimi odstěhoval. Tihle jeho kamarádi mne v Tosce vždy zdravili, otce pozdravovali a na mou osobu byli vždy milí a říkali mi, když něco budeš potřebovat, stav se. Jejich výčitkám svědomí jsem rozuměl.

Vždycky si vzpomenu, jak jsem se chlubil otci známkami ze státních zkoušek na inženýra a to třemi jedničkami a jednou dvojkou (povinná státnice z marxismu-leninismu) a on mi říkal, synu pěkné, ale to jsi z té politiky nemohl uhrát alespoň trojku, co já řeknu kamarádům ve fabrice.

Já získal již v TOSce nějakou tu funkci, šéfoval jsem i komunistům, ač sám nekomunista. Jednou mne zavolal do kanceláře jeden bývalý otcův spoluhráč fotbalu ve funkci náměstka ředitele a radil mi. Ty teď Franto chodíš hodně na výpočetní středisko, nejen za kamarády, s kterými stavíte dům, ale i do vedlejší kanceláře. Tam, prosím tě pracuje pan Brabec a je to agent STB. Ty máš otce rebela, příbuzný v Německu, dej si prosím velkého bacha a nikomu to neříkej.  

Dával jsem si bacha.

Nikdy jsem o tom nemluvil, ale teď jsem se zdravě naštval a zjišťoval fakta. Ten Cibulkův seznam STB je praktický a orientační. Ale přesná data musíte sehnat přes jiné, řekněme ověřené seznamy. Tady předkládám výsledek mého požadavku:

Brabec Jiří, nar. 29.6.1955, krycí jméno Horáček,reg. číslo 31674, svazek KTS;A, registrován dne 28.7.1980 na OO-MV Žďár nad Sázavou.

Uvádím to proto, aby nevznikaly nějaké pochybnosti o pravdivosti dat. Pokud by došlo k záměně jmen se stejným datem narození, místem narození, pan Brabec to jistě doloží a já se omluvím ze záměny. Je to ale málo pravděpodobné.

Jinak upřímně mě to štve, stále odrážet nesmyslné útoky těch dvou pánů.

Pánové věnujte se raději práci pro město, stavějte tu sportovní halu, opravujte kulturní dům. Sami si tam šéfujete, nikdo vám nebrání v rozhodování, tak se ukažte.

Vykašlete se na blbosti a dělejte něco užitečného.

Já teď píši novou povídkovou knížku a nemám čas odpovídat na ty vaše kraviny.