Jdi na obsah Jdi na menu
 


Erbová/Řepková a exekutor

28. 5. 2014

 

 

exekutorijpg.jpg

Normálka se na zprávy televize Nova vůbec nekoukám, ale byl jsem na návštěvě a tam byla telka puštěná právě na zprávy.
To je vždycky malá zpráva o něčem důležitém, většinou o den zpožděná oproti ČT1, potom hlavně soudní síně, krádeže, vyděrači, autohavárie až po novodobé upíry. Nakonec vždy záběry zvířátek všeho druhu na odlehčenou. Pak následují sportovní zprávy. Tam se většinou o českých sportovcích nedovíte skoro nic, nebo s denním zpožděním, ale víte vše o americkém basketbalu, hokeji, nebo dokonce golfu. Vůbec tomu nerozumím, je to prostě katastrofa. Dokonce hlasatelé se při katastrofických zprávách někdy usmívají, protože se celou dobu zpráv nechtějí tvářit vážně.
Ale dnes jsem si poslechl zprávu o tom, no hrozná blbost. Ukázali přesně, jak paní Řepková couvala na svém pozemku směrem k silnici vlastní bránou. Nějaký exekutor vůbec nešel k hlavní brance ke zvonku, ale vlezl na pozemek Řepkových a vlezl sebevědomě před couvající auto. Možná mával rukama, či volal, to nevím, ale stál tam, kde nemá co dělat. Co na tom, že chtěl bránit automobil, který chtěl údajně zabavit vlastním tělem. Co je to za móresy? Kdyby takhle vstoupil někdo cizí, či známý na cizí pozemek a vyjíždělo by auto, tak uhne na bok a zamává na šoféra. Takhle to udělá každý normální člověk. Nebo kdyby šel zrovna po chodníku a někdo na něj najel, to je jiná, má na komunikaci dávat pozor, ale na vlastním vjezdu?
Vůbec se nedivím Američanům, že vlastní pozemek je nedotknutelný a mohou po vetřelci klidně střílet.
Takhle přísná pravidla nejsou nutná, ale vlezlost namistrovaného, nedotknutelného exekutora je zarážející.
To vám klidně někdo vleze do otevřené garáže, vy si ho nevšimnete a přejedete ho, to je to stejné.
A Nova, ta tvrdí, že do exekutora paní Řepková najížděla. Ta ho holt nikoho neviděla, to zná každý šofér.
Měl by to třeba exekutor zkusit se plížit proti sečícímu kombajnu, který hodlá zabavit, nebo ať zkusí v zoo zabavit lva z klece, nebo stát vzadu u auta, které vysypává třeba kamení.  
Zkrátka paní Erbová/Řepková byla zdrcena z toho, že srazila člověka na svém pozemku a byla na pokraji zhroucení. Ten exekutor nemá co vcházet do dráhy vozidlu, které couvá, notabene na svém pozemku a ještě k tomu veze malé dítě.
Nejhorší na tom je, že „novináři“ ještě snad fandí tomu namistrovanému hazardérovi a slušného člověka odsuzují.
I exekutor musí dodržovat pravidla, musí přijít po chodníku k brance, zazvonit na zvonek a vyčkat na odezvu, i kdyby krásně někdo jezdil na svém pozemku třeba s parním válem.
Ještě z reportáže vyplynulo, že automobil k případné exekuci patřil panu Řepkovi a za volantem byla žena. Exekutor šel za panem Řepkou a nemá co otravovat ženu za volantem, ať je to kdokoli.
Vyplývá z toho hlavně to, že exekutoři nerespektují soukromí, a klidně si vlezou na pozemek bez optání. Ale musí se jim přísně říci, že tam lezou na vlastní nebezpečí. Stojí tam jak beran a neuhne. Zvláštní povaha, hraničící s psychickou poruchou.
Jsem zvědav, jak to dopadne u případného soudu.
Pokud v neprospěch paní Řepkové, tak pomož pánbůh nám všem ostatním.