Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frankovka nebo volby?

24. 10. 2014

Tenhle obrázek se k textu asi (určitě) nehodí, ale přiznávám, že i mne tak trochu pořád nebaví psát o volbách a tak tady je obrázek z oblasti, která mne momentálně zajímá mnohem víc:

jpgcervene1.jpg

Už se mi nechce se vracet k událostem napadení voleb, ale byl jsem do tohoto dění jaksi vtažen a to především panem starostou.
Já se spíše věnoval problematice pamfletu pana Berky, ale pan starosta mne donutil se případ zajímat podrobněji. Sešel jsem se s panem žalobcem, vyslechl si podrobnosti a taky se dozvěděl, že i naše strana je žalovaná. Vlastně všechny vyjma KSČM a ČSSD.
Po přečtení žaloby uznávám, že právem. To že jsme s paní Jeřábkovou oba uvedli své dobrovolné funkce v TJ Sokol je špatně, ale nebyl to žádný „vychloubačný“ úmysl. Pouze jsme chtěli poukázat na skutečnost, že již do sportu něco děláme.
Co nás mrzí, je to, že jsme na tohle opomenutí nebyli upozornění pracovníky úřadu, kteří byli vyškoleni a vědí, co se může a nemůže, notabene, když kandidujeme poprvé.
Tady vidíte žalované strany:
 
navrhovatele/žalobce:
Mgr. Marek Čech …
proti
odpůrcům/žalovaným:
1. „PRO zdraví a sport“ - politické hnutí s volebním číslem 1
2. TOP 09 – politická strana s volebním číslem 2
3. „Kuřimská občanská liga“ Volební uskupení bez určení právního statutu s volebním číslem 4
4. Sdružení Občanské demokratické strany a nezávislých kandidátů s volebním číslem 5
5. „ANO 2011“ – politické hnutí s volebním číslem 7
6. „Sdružení pro Kuřim“ sdružení nezávislých kandidátů s volebním číslem 8
7. „společně“ sdružení nezávislých kandidátů s volebním číslem 9
8. Křesťanská demokratická unie – Československá strana lidová s volebním číslem 10
9. Městský úřad v Kuřimi, Jungmannova 968/75, 664 34 Kuřim jako pověřený úřad podle § 13 zákona 491/2001 Sb.
  
Byl jsem do téhle šaškárny vtažen, jak se dočtete v článcích, panem starostou a já v tom byl nevinně. Nijak mi to ale extra nevadí, já jsem pro každou legraci.
Opravdu jsem se pobavil, byl kvůli svým obrázkům a textům v televizi, cvrnkl jsem si do pamfletu pana Berky, pan starosta se vyšťavil, setkal jsem se se zajímavým člověkem, panem Čechem, zvedla se sledovanost mých stránek, co víc si přát.
Známí se mne ptají, zda si myslím, že ty žaloby zapříčiní nové volby.
Já samozřejmě bych byl rád, to by zase bylo o čem psát, Kuřim by byla slavná, volby by dopadly stejně a nic by se asi nezměnilo.
Když ale se ptali, tak odpovídám, že na devadesát procent se volby opakovat nebudou, to by muselo být něco mnohem závažnějšího.
Chtělo by se to optat pana Berky, ten přesně ve svém letáčku vše do podrobna popsal a tak se taky stalo. Ten má v sobě cosi Sybilovského.
Snad to pochopí i pan starosta a přeci mne na tu omluvnou kávu pozve.
Ale popravdě, nijak na tom zvlášť nelpím.
 
Závěrem chci říci, že nemám radost, že jsme také mezi žalovanými, ale doufám, že příští volby bude vše jasné a nikdo nebude mít žádné výhody před druhým.