Jdi na obsah Jdi na menu
 


Glosa z Brabcovýho nosa

4. 2. 2014

panacek7.jpg

 

Pan Brabec se nám rozepsal do Zlobice o soudním jednání s panem Koláčkem.
Píše hlavně „obrovskej, nehoráznej“ nesmysl a to ten, že když se případ vleče dlouho, že na té vině něco musí být.
A to se šeredně plete. Víte, kolik svědků se běžně omlouvá, kolik nových požadavků vznikne na základě již proběhnuvšího svědectví?
Ten článek stojí za přečtení.
Úplně přesně stejný článek slovo od slova by se dal použít třeba na pana starostu Sukalovského. A to i s tím odvoláváním, spekulováním o vině, či nevině. Na něj je také podáno trestní oznámení a taky bych mohl polemizovat, zda jej odvolat, či neodvolat.
Určitě neodvolávat nikoho na základě spekulací, vyplývajících z domněnek, co že se to děje na soudu.
Něco jiného je politická rovina. Tam se může vyvolat například hlasování v zastupitelstvu o odvolání toho kterého činitele. Tady je možné cokoli a to především, když některý člen rady tvrdí, že už není v koalici. Ale nechci se pouštět do spekulací.
Stačí, když tak neomaleně činí pan Brabec.
Přestože většina z nás ví, že byl informátorem STB, ale taky víme, že je vynikající organizátor kulturních akcí, vynikající textař, komentátor dokonce i v televizním pořadu atd.
Já osobně mu nic nevyčítám a vždy se k němu chovám korektně a s úctou. Svoje hříchy si musí obhajovat u svého svědomí.
Ale proč prosím píše takové podivné, zavádějící články?
To by mne zajímalo, zda za tuto neserióznost, mu pan starosta Sukalovský nepodá ruku, jako mě.
Já tady v žádném případě neobhajuji pana Koláčka, potažmo pana Sukalovského, ale obhajuji vážení princip alespoň nějaké té slušnosti.
V tomto je Zlobice velmi zvláštní, tváří se celou dobu jako slušné, nelživé médium, ale sem tam si pořádně rýpne. A tomu my říkáme TENDENČNÍ TISKOVINA.
Jirko, ale váhání s tím, že nevíš, zda máš, či nemáš radost z případného odsouzení pana Koláčka, je opravdu pod čarou. Kdyby se jednalo o nějaký ten sex s tchýní, mladými děvčaty, braní úplatků apod., to bych také neváhal, ale nějaká starost o osud dětí, to tedy nevím. A to ať postupoval pan Koláček v souladu s předpisy, či nikoli, to je přeci věc, která je spíše úsměvná, než natolik závažná, abyste vy, koaliční partneři, takhle vyváděli. To zavání jakousi osobní antipatií. To je závažné v té vaší radniční „koalici“. Ale co je také podivné, je to, že Jirka Brabec je zastupitel, zaměstnanec města a hlavní strůjce časopisu Zlobice. Sice přesně netuším, co je to střet zájmů, ale tohle mi tak trochu připadá.
Je mi (hlavně panem Holmanem a panem Sukalovským) vyčítána neserióznost, tendenčnost apod. Střet zájmů mám ale jenom s těmito pány. Anebo to není střet zájmů. Ne všemu rozumím.
Chtěl bych ale hlavně Jirkovi popřát hodně zdraví, a aby mohl přestat poslouchat své chlebodárce a psát to, co si myslí a nemusel před volbami psát články tak trochu (víceméně) tendenční.
 
Jo a taky se dočtete v dalším článku obhajoby pana Sukalovského a pana Štarhy o pomluvě ohledně rozpočtů od pana Zejdy. Již jsem to komentoval a jsem rád, že mi dávají tito pánové za pravdu. Komentovat to už nemíním. Natolik mám Ládíka Zejdů rád a beru to za dobrý pokus v předvolebním boji. Jinak pěkně napsané a působivé.
Je fajn, že se lidé dozvědí něco ze zákulisí radnice.
Na druhé straně, něco pravdy, ten Laďa taky může mít, však on to zná z vlastních zkušeností na radnici.