Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Berka má něco s mozečkem

8. 10. 2014

 

jpgctyri.jpg

Dostal se mi do rukou tištěný leták, či jak nazvat dílo pana inženýra Jiřího Berky „Koho nevolit IV.“
Je to pořád již pár roků stejné, ale teď jsem zahrnut do srandovního letáku i já.
Několikrát jsme spolu hovořili v restauraci a probírali to jeho ukřivdění v ODS. Říkal jsem mu, ať tak nepláče a zkusí něco nového, nějaké neobehrané téma. Dokonce mne požádal o spolupráci. Odmítl jsem, protože mám svoje stránky a doporučil jsem mu udělat si svoje. I obrázek jsem mu slíbil.
Z diskuse jsem pochopil, že píše tyhle pamflety na objednávku určitých lidí a že to přinese i nějakou tu korunku.
Uznávám po přečtení, že je alespoň 40% nového. Není to na jedničku, ale 3 mínus bych mu klidně dal.
To že se tam objevuji i já je zajímavé.
Těší mne, že někdo má obavy, abych náhodou nebyl v zastupitelstvu.
Není těžké uhodnout, komu to asi vadí.
Na pivo chodím s mnoha lidmi. S těmi, co jmenoval jako nepřítele – se Štarhou, Noďovou, s Koláčkem asi jednou, s Přichystalem.
Byl jsem na pivu ale i s pány Zejdou, Ambrožem (dokonce i na dovolené), Holmanem, Vodkou a vlastně i s Berkou. To jsou zase ti dobří.
Ono se to občas mění podle zadání pro pana Berku. Osnova zůstává a něco málo se jen obmění.
Jirka píše o zmocněncovi (vlastně poslíček s papíry). Většinou to bývá někdo z rodiny kandidáta, který není kandidátem. U nás to nešlo, protože kandidujeme všichni a tak se nám Olda hodil. Je to soused a navíc to na radnici zná. Je to tak prosté. A kdyby chtěl škrtat kandidáty (což jako konkurence může mít nutkání), to by se nestačil divit. Aby k tomu nedocházelo, proto to bývají právě ti rodinní příslušníci.
Mimochodem uvádím, že jsem chtěl kandidátku jen z Mertů, ale měl jsem málo času a nesehnal na Mertovy mimo rodinu spojení. Mohla to být slavná kandidátka. To by asi Berku opravdu trefil šlak. 
Pochopitelně na městě mi nemohli s adresami vyjít vstříc.
Mimochodem na naší kandidátce jsou samí slušní lidé, všem je jasné, že většina je do počtu (jako u všech ostatních stran). A právě ten fakt, že se jedná o samé slušné lidi, dohání pana Berku ke strachu, že jej trefí šlak.
Termín „koláčkoid“ je sice pěkný, ale má-li šílený Berka na mysli kandidáta ČSSD (běžím se podívat do lístku, kdože je to teď lídr) Martina Jedličku, tak to je opravdu hodné jen a jen pomatené mysli a mělo by se to u pana Berky zavčas léčit.
Čtu si ještě jednou nadpis. Tady se asi pan Berka spletl. Píše Štarha+Merta+Koláček.
Musím ho upozornit, že radnici vedli Sukalovský+Štarha+Koláček. Proč vyměnil Sukalovského za mne? Možná se mu líbím jako starosta, nebo to po něm někdo chtěl a on to tak hloupě a okatě provedl.
Hele zadavateli, musíš to zkontrolovat, než to Berka pustí do světa.
Jirko, nechat si tam lachtana to není tak špatné, ale nedivím se, že vyhodili smradlavou rybu.
O hnutí PRO Sport a Zdraví se může pan Berka informovat na www.prosportazdravi.cz a já jako předseda Okresní rady Brno-venkov na jeho pokud možno inteligentní dotazy odpovím.
Mimochodem já se znám s jeho ženou (výborná kamarádka), se kterou jsme v mládí hrávali volejbal, znám ji i jako vynikající zubařku a tak se mi psal tento článek trochu s divným pocitem. Ale na moji omluvu Lído, Jirka si začal.
Omlouvám ho, když je to dílo za peníze, ty se hodí furt.