Jdi na obsah Jdi na menu
 


kam to spěje?

4. 2. 2016

eet1.jpg

Už jsem dlouho nic nenapsal na svoje stránky. Když ona doba teď jaksi rychle běží. Pustím si Facebúk a mám ho zaplavenej zprávami o uprchlících.

Konečně se začalo naplno psát o tom, jak se muslimové nemohou přizpůsobit, píše se o krádežích, které se tolerují. Píše se o sexuálním obtěžování, o velkém procentu negramotnosti, píše se o penězích, co to všechno stojí, jak turci vydírají Evropu a stejně všechny uprchlíky posílají do Německa atd. atd. Najednou se dovídáme, že Maďaři již si domů nepustí ani jednoho přivandrovalce, Slovensko dělá také maximum, Rakušané staví ploty na hranicích, Bavorsko žaluje vládu, Švédi protestují atd. Angličané toho mají akorát tak dost a ukazuje se, že je jich už většina, co chce vystoupit z Evropy.

Je to naprosto už jasnější, než bylo jasné, že dojde k absolutnímu nárůstu extremistických stran a také stran s jasným pronárodním názorem, který má například náš prezident. Předpokládám, že tahle vláda si to svým jednáním zavařila a to včetně ministra Babiše, který to hraje podle toho, jaká je zrovna situace. Krásná je ta etuda s tím pivem. Sice populistické, ale vhodnější by bylo snížení daně u základních potravin, to by bylo alespoň pro lidi, co to opravdu potřebují, co se u pivařů nedá říci. To E.E.T. má podobný název, jako ten mimozemšťan a to jistě není náhoda. Ani by mi ty registrační pokladny (mohou si ji pořídit i registrovaní partneři) tak nevadily, jako ty agendy a hlášení kolem a když uděláte chybu v elektronickém podání, tak vám napaří pokutu jako hrom. Rozuměj, že napíšeš jiné číslo třeba v IČ a čeká tě pokuta v desítkách tisíc. Zvrhlost. Pokladna v obchodě je to nejmenší. A co úlevy při nákupu těch pokladen, to né, to je moc peněz. A co když se to za čas zase třeba zruší (jako šlapací kohoutky apod.)? Stejně si myslím, že větší firmy zas něco vymyslí a postihne to zas jen ty poctivce. Vláda zrušila pojišťovací pilíř, kvůli kterému se zvyšovala daň z přidané hodnoty, takže se to může zase o nějaké to procento na sazbě vrátit. Především na ty základní potraviny, dokonce i více snížit s ohledem na očekávaný zisk z těch mimozemšťanů. Další trapárna socialistického centrálního řízení je centrální evidence účtů podnikatelů. Ti, co budou potřebovat švindlovat, si založí účty v zahraničí a najdou cestu k převodům peněz. Chybí ještě hlášení pro centrální evidenci pojišťoven, co máte v ledničce. Tady to vypadá, kdo má do ……le díru, tak vymyslí nějakou blbost, která bude otravovat, zdržovat a bude možné jakékoli chyby pokutovat.

Dalo by se psát o legrácce s kalašnikovem, ale co mne nejvíc pobavilo, byla upravená fotografie premiéra s třetinovou lebkou v horní polovině hlavy s odkazem na virus zika. Omlouvám se, ale musel jsem měnit trenky.

Měl bych se vrátit do Kuřimi. Je pravda, že se toho moc zajímavého (investičně) neděje, ale vyčkávací taktika radnice vyústila snad konečně v započetí stavby sportovní haly (proslýchá se). Peníze se dobu více jak šest let (starostoval Drago) šetřily a tak je čas je pustit. Bohužel sice žádná pořádná dotace, ale co naplat, slib je slib. Snad se konečně dočkáme nějakého počinu z města.

Možná se mýlím, možná nějaké vysoké dotace budou (kdo to už konečně řekne), protože i my na Sokole jsme sehnali na opravu budovy skoro čtyři melcky na dotacích. Mám informace, že období půstu skončilo (silnice v Kuřimi se stavěly z dotací, investor Kraj) a nastanou hody v podobě haly. Mám upřímnou radost i za tenhle finančně nevýhodný počin.  Jen doufám, že to není fáma, volby jsou ještě daleko.