Jdi na obsah Jdi na menu
 


kde je pravda? dvojka

15. 8. 2014

 

votava.jpg

Tohle malé pokračování článku je důsledkem reakcí pana starosty na facebůčku.
Předtím mi volal pan Koláček, že po vyjití mého článku mu pan starosta sdělil, že napíše opravu svého článku.
Byl jsem zvědav a je to pravda.
Cituji pana starostu: Podle pana Koláčka je leták dílem pana Votavy a nemá s ním nic společného, čemuž věřím. Stejně tak p. Koláček tvrdí, že panu Votavovi nic v té věci neslíbil, řekl mu, že se nic nedá dělat.
 
No dobrá, ale v minulém článku tvrdil pan starosta, že (cituji)a vím, že p. Koláček mu, jak je jeho zvykem, nasliboval hory doly…ale vím, že p. Koláček mu, jak je jeho zvykem, nasliboval hory, doly a jak je jeho zvykem, neudělal v té věci vůbec nic….
 
Aha, a najednou řekl, že se nedá nic dělat. To je prekérní situace.
Je několik možností:
1)    Starosta neodvolal, že ví, tzn. asi má svědky, či sám je svědek, že pan Koláček slibuje hory, doly. Proč by ale psal o tvrzení, že pan Koláček nic neslíbil.
2)    Nebo je ta reakce, či jakýsi chabý pokus o omluvu. Ale ten by měl znít trochu jinak, např. „Omlouvám se panu Koláčkovi, že jsem tvrdil lež, že slibuje hory, doly, nemám žádné důkazy a slibuji, že už to nikdy neudělám.“
3)    Jako koaliční partneři si mohou dát do nosu a zbytečně nás neotravovat zbytečnými pomluvami.
 
Zajímavé na tom ale je například reakce paní Szabové Aleny: „Jednání J.F.K. mě nepřekvapuje. Je to slibotechna a předem lituji těch, co na jeho sliby naletí.“
 
Tak a proč tak píše? Má svoje zkušenosti, nebo jen nalítla na lež (pokud opravdu nemá důkazy) pana starosty. Copak jí asi pan Koláček nasliboval?
Potkávám důchodce na sokolovně a ti pana Koláčka vychvalují, že co slíbí, to udělá. Možná dělá věcí dokonce víc, než musí a čelí pak soudu a nepravomocnému odsouzení za to, že někomu nešikovně (odsouzeníhodně) pomáhal.
Vůbec neobhajuji pana Koláčka, nejsem seznámen s případem.
Možná paní Szabová zastává názor, nic neslibovat, nic nedělat, nebo neslibovat a dělat…já nevím. Jen připomínán, že každý občas něco slíbí a neudělá to, tak nevím, proč zrovna pan Koláček má být vyjímkou.
Mimochodem paní Szabová nerada vzpomíná na jednání o zahájení stavby valu k retenční nádrži.
Tady by mne zajímalo, jak to bylo s kompenzacemi těch, co se jim znehodnotily pozemky? Například ten pan Votava?
 
Znovu raději připomínám, že na anonym pan starosta odpovídal věcně, správně a podle mne částečně neúplně (myslím tím to znehodnocení pozemků pana Votavy a zhodnocení pozemků města) a s podivným rýpnutím do koaličního partnera. Jinak pěkná bramboračka.
 
Upřímně řečeno, já se tomu všemu ze srdce zasmál, co všechno takový anonym způsobí.
Anonym nestojí za nic, protože i své jméno považuje za nic…napsal nějak podobně Shakespeare.
Oba pánové dali anonymu jméno Votava, ale snad se nespletli.