Jdi na obsah Jdi na menu
 


knížka a striptýz

2. 5. 2015

jpgbrabecpostava.jpg

 

Již vydávám třetí knížku.  Jedná se o knihu kreslenou z podpisů osobností včetně jejich portrétů.
Kniha je připravena do tisku, sponzoři dali peníze na část knihy a tak doplatím zbytek ze svého a knihu vydám. Projevil zájem jeden vydavatel mé knihy distribuovat. Pár si jich nechám na prodej za nízkou cenu, či na rozdání a zbytek půjde do prodeje.
O to vůbec nejde. Zajímavé na tom je například to, že knihu rozešlu zdarma těm osobnostem, kteří ještě žijí. Například prezident nynější i minulý, pan Suchý, pan Donutil, paní Zagorová apod.
Proč to píši. Dal jsem žádost panu Ambrožovi (vedoucím kulturní komise) ať se město vyjádří, zda přispěje, či nikoli.
Obrat nastal až po informaci, že budou v knize uvedeni jak dárci, tak i nedárci. Teď se konečně těším na fundované odmítnutí.
Tak jak to bylo s mojí minulou knížkou.
Čistě náhodou jsem seděl v hospodě s člověkem, který byl členem v minulé kulturní komisi.
Řekl mi, že rovněž odmítl příspěvek na mou knihu. Proč? Ptal jsem se.
Že jsem požádal po termínu. Řekl jsem mu, že nedělám knihy podle termínů zasedání komise, ale podle toho, jak na to mám čas. Prý už na tu knihu nejsou peníze, řekl také pan Brabec.
Myslím si, že kulturní komise je od toho, aby něco schválila, či neschválila a finanční záležitosti nechala na Zastupitelstvo. Stačilo by počkat, až příděl peněz za nájem kulturního domu dostane zase zpět město a peníze znovu přerozdělí. Jedná se o velké částky, které se takto vrací.
A to je hlavní důvod odmítnutí příspěvku, ptám se?
Ano, ale pan Brabec prý také knihu vtipů viděl a řekl, že tam jsou i vtipy lechtivé a to by se nemělo podporovat. Asi pan Brabec nikdy neviděl vtipy například od pana Urbana apod. Ještěže mu nevadí politické, oddechl jsem si. Mimochodem pan Kalousek knihu předal aktérům v parlamentu a napsal mi poděkování s tím, jak bylo veselo.
Řekl jsem dobrá, pan Brabec vám knihu popsal jako sprosťárnu a ty jsi volil proti příspěvku, tak fajn. A tak mi vysvětli, proč jsi každý rok schválil například příspěvek nemalý na erotický ples, vlastně na striptýz mladých slečen? Jestli je to větší kultura, tak prosím.  Musím se ale ptát, kdo vlastně zasedá za kulturní odborníky v komisi a věc odborně posoudí?  
Prý jsou to jen političtí zástupci, mi kolega sdělil. Začínám ti rozumět, kýval jsem uznale.
Sdělil mi, že to je něco jiného, ty peníze na holé zadnice a že ta žádost byla v řádném termínu podána. 
Pokud jde o vystrčení zadnice, to bych byl schopen rovněž na pevný termín naplánovat, ale knihu ne.
Zmohl jsem se pouze na „aha“.
Na poslední dotaz, zda v komisi byl někdo jako spisovatel, malíř, hudebník, či jiný umělec, tak mi sdělil, že pouze pan Brabec, jako textař písní.
On prý nejlépe pozná kvalitu žádosti v oblasti kresleného humoru.
Mám upřímnou radost, že odborná komise vybírá podle zasvěceného komentáře pana Brabce a věří i informaci o finanční situaci města. Sice je už nezajímá, kam jdou peníze z nájmů kulturního domu (stačí jim informace, že zpět do rozpočtu města) a jak je pan Brabec vlastně využije. 
Hlavně, že se počítají do výdajů na kulturu.

Vím, že tenhle článek jistě nepodpoří příspěvek na moji knihu, ale nemůžete ode mne čekat, že se budu vnucovat a že nebudu psát pravdu, jak ji vidím nejenom já.