Jdi na obsah Jdi na menu
 


kouřící království

18. 1. 2013

 

Za devatero horami a devatero lesy leží malebné království uprostřed lesů, z kterých po staletí vychází k obloze velká mlha
Proto se tomuto království říká království kouřící.
Dalo by se říci, že tato královská mlha je zde pomalu tak častá jako mlha v jiném velkém království. Tomuto království zase říkají anglické.
V tomto našem kouřícím je to ale jiné.
Lidé tady nechodí a nejezdí vlevo, ale většinou vpravo. Je to takové království vpravokouřící.
Když se v našem království vybudoval nový kruhový objezd ( tzv. kruháč), tak jeden cizinec, kterému říkali blanenčák ( zřejmě z království s nějakými početnými blánami) s kloboukem ve škodovce vjel do tohohle kruháče zleva. Nastala velmi dlouhá zácpa, kterou vyřešila až královská garda .
Tak tohle naše malé království má svého krále a čtyři rádce. Dva naše království královsky platí a zbylí dva se ještě musí navíc živit svojí vlastní prací.
Bohužel ani král nemá svoji stálou královnu a ani oba placení rádcové nežijí ve společné domácnosti s žádnou vlastní poddanou.
Všichni tudíž mají mnoho času a plně se věnují rozkvětu království.
Přestože máme v království pěkný zámek, sídlí král a jeho velmi přebujelé služebnictvo v malé třípatrové chaloupce.
V království je zvykem každé čtyři roky si zvolit nového krále.
Krále volí všichni poddaní starší 18 let a to tak, že zvolí parlament z dvanácti ( někdy až sedmnácti) měsíčků a ti pak zvolí rádce a samotného krále.
Je to svobodné království.
Objevují se zde zvláštní poddaní tzv. „komouši“, kteří by chtěli vládnout sami a bez krále a hlavně by se chtěli prý proletět . To proto si také říkají proletáři. Čtou svým dětem ale pěkné pohádky, které napsal známý pisatel pohádek  Láďa Lenin.
Král se svými rádci se maximálně snaží získat zlaťáky hlavně z jiných zdrojů, než jsou poplatky a daně poddaných ( mimochodem právě tento král jaksi nechce snížit poplatky za odpad ze skromných obydlí svých poddaných) .
Jakmile takové zlaťáky sežene, tak začne budovat školy, hřiště jak venkovní, tak vnitřní, opravuje společenské domy , staví plavecká a sportovní velká centra atd.
A to vše pro blaho svých poddaných.
Poddaní pak z vděčnosti velebí svého krále a rádi mu dávají svůj hlas v příštích královských volbách.
Tento náš poslední král má již polovinu svého kralování za sebou, ale zatím nic velkého nevybudoval, ale prý má stále nějaké velkolepé plány.
Čas se mu sice krátí, ale je to dobrý král a jistě nás svojí pílí překvapí.
Přeji celému našemu království ať vzkvétá a hlavně dokáže sehnat nějaké ty (jak poddaní říkají) dotační zlaťáčky.
Ať žije náš dobrosrdečný král.  
 
 

kral.jpg