Jdi na obsah Jdi na menu
 


kryt CO zase na scéně

11. 1. 2014

 

sklad-co.jpg
 
Kryt civilní obrany znovu na scéně
 
 
Dostal se mi do ruky (od paní Rudnické) zpracovaný bod programu rady města.
Týká se pronájmu tzv. krytu civilní obrany.
Byly podány dvě nabídky a byly vyvěšeny na úřední desce.
První nabídka je od předsedy Společenství vlastníků za symbolickou 1.-Kč a druhý od pana Vítka za 12 000.-Kč za rok.
Je potřeba zopakovat fakta.
Po revoluci měli lidé možnost si koupit byt, ve kterém bydleli a stát se spoluvlastníky celého domu. A tak se i stalo.
Lidé se tedy stali vlastníky bytu včetně schodů, chodeb, půdy, sklepů a dalších společných prostor, vyjma půdních prostor a v našem jediném případě podivného skladu CO. Ten nebyl začleněn pod společné prostory. A tady je kámen úrazu.
Nebyl začleněn proč? Ostatní domy, které sklad CO neměly, získaly tak celé sklepy a tenhle dům byl ošizen. Pravděpodobně asi nedůslednou prací úřadu.
To, že Společenství vlastníků povolilo nástavby bytů na půdě, kde jim patřily krovy, podlaha, tašky apod., je chvályhodné. Také tehdejší pan starosta pan Poledňák všem poděkoval a na dotaz, co se skladem CO jim sdělil, že si jej mohou využívat, jak chtějí. Zase se ale stav nenarovnal.
Takže sklad CO. Ten není postaven mimo základy domu, ale je jeho součástí. Je to laicky řečeno, stále sklepní prostor v domě, který má příčky a dveře. Toť vše.
Znalecký posudek, vypracovaný znalcem, panem ing. Taušem, hovoří o ceně 584000.-Kč. To je jistě v pořádku, ale proč se do ceny zahrnuly obvodové zdi, podlahy, stropy, základy apod.? Ty přece patří Společenství vlastníků. A tak jakýkoliv zásah (např. výměna oken) musí být povolen  tímto Společenstvím vlastníků.
To se to zamotává. Otázka zní, proč se platil městem posudek na věci patřící Společenství. A kolik tedy z toho činí ty prostory? Logicky jistě malou část.
To, že se město stalo v podstatě omylem vlastníkem tohoto prostoru v budově patřící převážně Společenství, ho neopravňuje o tomto prostoru rozhodovat samo.
To se nebavme o tom, kdyby chtěl nájemce jiný, než Společenství, dělat nějaké úpravy stropu, zdiva, oken apod. To by musel mít souhlas od Společenství. Dostane jej?
Z celé téhle šlamastyky bude nejlepší vyjít s čistým štítem a prostor bývalého skladu opravdu pronajmout trvale za tu jednu korunu, nebo jej, ještě lépe, přepsat na spoluvlastníky.
Jiné řešení zakládá, jak se říká, na průser.
Co k tomu ještě dodat, snad je to, že tento problém má i politický rozměr.
Jak se můžete dočíst v komentářích k mým článkům, je zájemce pan Vítek tou osobou, která by mohla nahradit ve vedení kuřimské ČSSD pana Koláčka.
S ním je rozehraná hra na jeho odstranění (viz trestní oznámení ve věci známé vám jistě z televize, či novin). Aby pan Vítek byl loajální, je vhodné mu nyní trochu píchnout.
Uvidíme, jak z toho vedení radnice vybruslí. Zda zvítězí politické techtle mechtle, nebo zdravý rozum.
Už jednou utratili peníze za nesmyslný posudek, tak to by snad už mohlo stačit. 
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář