Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kuřim positívně

28. 2. 2013

 

Říkali mi, Franto můžeš napsat něco positíívního ?
Když positívní tak positívní .
Víte, vono to v té naší Kuřimi není vůbec tak špatný. Všechno si to tady děláme sami, my občané. Každý by měl nějak tomu městu nezištně pomoci a když už někdo něco positivního dělá, tak se mu snažit pomoci a né mu dělat naschvály. To nemluvím o Sokolu, ale všeobecně.
Ale popořadě. Začnu klidně radnicí. Nemám na mysli jmenované zastupitele a radní. Zaměstnanci na radnici jsou v Kuřimi bezva. Alespoň já si nemohu stěžovat. Nikdy mne nikdo nevyhodil , když jsem otravoval mimo pondělí, či středu. Většinou se usmívají ( nevím , zda je to výší platu ) a jsou příjemní.
Sice nevím proč chodí do kursu sebeobrany, ale budiž.
Dokonce některé kanceláře mají otevřené dveře a občané chodí kolem a oni opravdu sedí za stoly a něco pracují ( snad to nepředstírají ). Nejsem si jistý, zda se dveře otvírají jen , když je hodně práce , ale je to pěkné.
Někteří neotvírají vůbec, ale zase se navzájem navštěvují a předávají si zkušenosti ( taky občas popíjí kávu ). Je to tam v podstatě idylické a rád tam chodím.
Co školy ? Rodičové tvrdí, že v Kuřimi mají celkem slušnou úroveň .
Děti jsou prý dobře připraveny na školy střední. Sem tam se sice pobijí učitelky, ale volení pánové na radnici to jistě promtně ( min. už za půl roku ) vyřeší.
Kuřim je celkem proslavená bitím (dětí), máme náměstí „ U pedofila“ (nám. 1. května se šutrem od Opočenskýho), je tu známé „Údolí paroháčů“ , ale jinak je tu celkem klid.
Nejhorší je ten klid kulturní.
Tady lidé chodí ve velkém počtu na tranvestiti šou, případně na Evu a Vaška, horší je to s folkem , pěveckými soubory, či úžasnými nástrojovými virtuosy.
V tomto Kuřim trochu pokulhává, či spíše opravdu kulhá.
Byli jste někdy v Moravských Knínicích na divadelním ochotnickém představení ? Tak tam někdy běžte, ale brzo, jinak neseženete místo.
Znáte K-dur, nebo další pěvecký soubor Pavlíny Zámečníkové  z Kuřimi? Co vám říká „Liduška“  ( myslím zušku ) ?
Chodíte na večery výborné hudby na Wellness ?
Navštěvujete zámek s jeho kulturními počiny ( mladí tam chodí )?
A co kulturní dům ? To se těšíme po rekonstrukci, že se náš „kulťas“ stane široko daleko nejlepším kulturním stánkem a že tam se bude soustředit veškeré kvalitní kulturní dění v Kuřimi.
Snad až nové obsazení radnice. Omlouvám se za toto drobné rýpnutí, ale občas to pomůže.
Trochu mi chybí takové setkávání místních umělců ať už hudebních skupin ( kántry, rock ap.), vokálních souborů, mladých umělců ze Zušky , společná vystoupení včetně výstav malířů, či jiných ručních prací více, či méně uměleckých.
Mě taky nevadilo, když mi hrála kántry kapela při křtu mé knížečky a dokonce mi tam zazpíval známý operní pěvec Pepa Zorník ( i když se hosté vůči němu chovali jaksi necitlivě ).
Víte, že s námi bydlí v Kuřimi známá zpěvačka Hanka Ulrychová ?
Přesto všechno si myslím , že Kuřim je fajn město a jsem rád, že tady bydlím.
Stěhovat se nehodlám ( ani do Tišnova ).
 
 
 

dorima1.jpg