Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kuřim slavná u voleb

21. 10. 2014

zaloba2.jpg

Je to zajímavá situace.

Na Krajském soudě leží dvě žádosti o zrušení voleb v Kuřimi.

Celé to nechci reprodukovat, je to právnická mluva a ta je složitá věc i pro mne.

Nicméně se jedná o toto:

a)     Vítězné strany se předháněly v reklamách u povolání svých kandidátů zcela protizákonně. Nejlepší bude příklad. Například pan Ambrož měl uvedeno povolání důchodce a bývalý starosta Kuřimi. Jako důchodce správně, ale vychloubat se starostováním konkrétně v Kuřimi je nepřípustné. I když to většina občanů ví.                       Petr Krejčí, podnikatel Auto Petr s.r.o. Jasná reklama. U KOL přes TOS Kuřim až po soukromou miniškolku Julinka to bylo nezákonně uvedeno skoro u všech kandidátů. Tento nezákonný postup se týká více stran, které ve volbách uspěly. Tohle se musí projednat soudně.

b)    Tohle je závažnější.  Uvádím fakta z oficiálních dokladů: Název volební strany: KUŘIMSKÁ OBČANSKÁ LIGA a Typ volební strany: Sdružení hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a nezávislých kandidátů. Podle typu se jedná o stranu STAN a spolukandidují nezávislí kandidáti a tedy název strany musí být stejný. Zákon umožňuje pouze zkrácení názvu strany. A pokud se kandiduje pod názvem KOL je toto uskupení povinno doložit nutný počet podpisů občanů a typ se mu promíjí, že jsou s Stan apod. Obráceně to nejde. Jedná se o porušení zákona, protože podpisy nejsou zaregistrovány. A název volební strany je to, co občané vnímají jako to hlavní.

Nejpikantnější na tom je, že ze zákona za volby odpovídá starosta. A právě náš starosta podvádí. To je na pováženou.

 

Dovolte mi zajímavou teorii.

Starosta to udělal záměrně a čekal, jak dopadnou volby. Pokud by to dopadlo pro něj katastrofálně, tak by někoho naverboval a ten dotyčný by podal žádost na soud na zpochybnění voleb. Starosta stal by se mučedníkem (je to přeci hloupá banalita) a opakování voleb by jej vyneslo výš. To se mučedníkům stává běžně. Pokud to dopadne dobře, tak si toho nikdo nevšimne. KOLka je přeci velmi známá a kdo by hledal mouchy.

Problém je v tom, že se lovec much našel i tak.

 

Podle mne je to tak závažné, že i když Krajský soud rozhodne pro zachování voleb, má tohle porušení zákona velkou šanci uspět u dovolání k Nejvyššímu soudu, který už rozhoduje pouze na základě porušení, či neporušení zákona. A tady zákon byl jednoznačně porušen. A na omyl to vůbec nevypadá.