Jdi na obsah Jdi na menu
 


lidi to zajímá

17. 2. 2014

 

holman.jpg

 

Chtě nechtě, jak se říká chca, nechca, se musím vrátit k problematice zmíněných devět miliónů z hazardu, dřívejdoucích pouze na sport.
Z této částky je vidět kolik peněz se po cestě ztratilo, než se dostaly na nejnižší sportovní jednoty, jako byl Sokol, Orel, ČSTV a jiné.
Nyní nedostávají nic a vše chodí přes městskou kasu.
To vysvětluji proto, že se mne lidé na to ptají.
No tak to je přeci vyřešen problém sportovní haly, pokud pane Merta tvrdíte, že to budou již pravidelné příjmy.
Odpovídám, že je to možné, ale je to plně v kompetenci zastupitelstva.
A co prý na to sportovní komise?
Tady dostali informaci členové komise od pana Holmana, že komisi zajímá cca 1,5 mil. korun a o zbytku se nediskutuje. Je pravdou, že musí rozhodnout zastupitelstvo, ale proč by se neměla vyjadřovat sportovní komise?
Námitka zastupitelů, se kterými jsem mluvil je ta, že o ničem neví.
Ale vždyť v rozpočtu je plánováno 6 mil. korun a pan Holman to dobře ví již delší dobu. To, že je to ve skutečnosti miliónů devět, je opravdu prosincová, či lednová informace.
Přesto se nic neděje.
To by přece fakt mohlo jít na tu halu, říkají sportovci.
No samozřejmě, dá se vzít půjčka, když vím o stálém státním devítimiliónovém příspěvku s nějakou tolerancí.
A že se nikdo nezajímal, co na to již zmíněné sportovní jednoty, kterým úplně vyschl zdroj.
To, že neodpovídají mě, to chápu, já nejsem u některých radních moc oblíben. Ale co řekne radnice zástupcům těchto jednot?
Doposud nic.
A to se zde nechci znovu bavit o pravidelném a spravedlivějším rozdělení peněz na sportovce, kdy jakýkoliv rozvoj, co do počtu všech kategorií sportovců, nebo zvyšování výkonnosti, bude mít vliv na výši příspěvku. Jak je vidno, prostředky na rozvoj jsou, ale vůle jaksi chybí. Tomu se říká KONCEPCE rozvoje sportu a kdy jindy, než začátkem loňského roku, kdy se dalo těch 6 miliónů do rozpočtu. Kdy jindy? A co dnes?
Ale asi bude lepší počkat na nové volby do zastupitelstva a řešit tuto problematiku s novými zástupci sportu. Potřeba to neuspěchat s lidmi, co nemají zájem.
To s tím projektem té haly taky není prý žádná hitparáda.
Do toho pan Holman prý měl, chtěl a cosi mluvil za sportovní komisi, ale bez stanoviska komise. Nevím přesně, možná, že jen za sebe, jako člen Rady města.
Ptal jsem se na informace jak v táboře opozice, tak i pozice.
Tady se všichni shodli, počkejme, až na nové lidi po volbách. To se bude moci jednat o vhodné, normální variantě a snad i o dotacích.
Spojovat pana Holmana prý s dotacemi nelze.
Nerozumím úplně, ale budiž, počkejme.
 
Opakování je matka moudrosti:  město Kuřim v roce 2013 obdrželo od ministerstva na účet8 916 992.-Kč.
 
Jedině se dá pochopit, že radní čekali, až budou peníze na účtu a na příštím zasedání zastupitelstva přijdou již zcela připraveni, zastupitelé jejich minimálně roční přípravy schválí a jde se stavět.
Pokud to tak bude, slibuji, že napíši oslavný článek a zastydím se, že jsem pány radní, v čele s panem Holmanem, podceňoval. Fakt slibuji.