Jdi na obsah Jdi na menu
 


moje kniha

29. 4. 2015

jpsuchyslitrsewmafor.jpg

 

Jistě jste si všimli, že jaksi nepíši o dění, či nešvarech u nás v Kuřimi. Ne, že by se nic nedělo, ale věnoval jsem se raději knížkám, obrázkům a nejraději vnučce.

Nechci psát o kulturním domě, o sportovní hale, o výběru projektanta za nejnižší cenu apod. Nechci se ani zmiňovat o zateplení sokolovny, protože jsme v tomto bodě se zástupci města (radou města) shodli a dohady některých lidí, že to nemusí odsouhlasit zastupitelé města je liché, protože městu ve všech ohledech velí pouze dva pánové a to pan starosta a pan místostarosta a ti když něco rozhodli, tak to snad dodrží i nadále. Pokud by se něco změnilo, tak by to byla jakási divná hra a tomu i já nevěřím.

Chci se tady zmínit o své nové knížce. Je hotová a připravená do tisku. Minulou jsem nechal rozdat i některým členům (především těm, kteří byli v knížce zvěčněni) v parlamentu. Dostal jsem poděkování od pana Kalouska, že se někteří pobavili.

Tahle nová se bude jmenovat „Sto velkých Čechů a jeden největší, malováno z podpisů“.

Jedná se o kresbu z podpisů osob včetně portrétu uvedené osoby.

Ten největší Čech není Karel IV, takže se nechte překvapit.

Mimochodem jsem se o knize zmínil některým známým podnikatelům a ti mi již přislíbili peněžní dary. Počítám s doplatkem a knihu v brzké době vydám.

Jedno nejmenované vydavatelství má zájem o distribuci části knih. Některé si ale nechám a budu je zase pod cenou prodávat, či rozdávat.

Těsně před dokončením, tzn. asi před měsícem jsem oslovil předsedu kulturní komise, pana Ambrože, zda město Kuřim nemá zájem vydání této knížky podpořit a být tudíž uvedeno mezi sponzory. Samozřejmě s nabídkou na možnost odběru určitého dohodnutého počtu knih pro vlastní účely.

Nic se zatím neudálo a tak mne dnes pan Ambrož požádal o vypsání žádosti. Učinil jsem tak a zítra ji předám. I když jsme tedy zjistili, že ústní žádost před měsícem není vhodná a je nutná písemná, ničemu to nevadí a pan Ambrož prý zajistí promtní projednání.

Jde tedy pouze o to, zda má město zájem být uvedeno mezi sponzory, nebo uvedeno jako jediné oslovené, které se podpory zříká (čili nedá nic).

Je mi to jedno za mou osobu, ale není mi to jedno za mé rodné město Kuřim, i když chápu, že je to vždy dáno pouze lidmi, kteří městu vládnou.

Mimochodem moje vydané pexeso malovaných kostelíčků bylo během pár dní rozebráno, vyjma zájmu zástupců města, konkrétně pana Sukalovského a paní Zimmermanové, které jsem oslovil.

Mne hlavně potěšil zájem o odkup pexes za cenu výrobní (ve skutečnosti s přirážkou 2Kč) a to, že si jich pár nekoupilo město (knihovna například ano) mne akorát mrzelo.

Teď jenom doufám, že s knihou to bude jiné.

Mezi osobnostmi bohužel není žádný velikán z Kuřimi, protože jde opravdu o sto výjimečných lidí Havlem počínaje a Werichem konče.

Termín vydání se blíží a tak jen doufám, že vyjádření města nebude trvat další měsíc, protože to už budu muset považovat za odmítnutí, s tím nic nenadělám.

Myslím si, že 14 dní by mohlo na vyjádření stačit. Tahle věta je vlastně důvod, proč tenhle článek píši. Vím s naprostou jistotou, že můj nejvěrnější čtenář (pan starosta) si jej přečte a věci snad dostanou spád. Přece to nenecháte všechno na pana Ambrože.

Žádost budu směřovat na radu, ta má největší pravomoce a především vliv.

Takže 14 dní a děkuji za zvážení této žádosti, o kterou nemohu město Kuřim ošidit.