Jdi na obsah Jdi na menu
 


nečtěte www.kurimfranta.cz

16. 1. 2014

 

prase1jpg.jpg

 
 
 
 
Rada města Kuřimi neschválila můj požadavek na umístění odkazu mých stránek na oficiální stránky města Kuřimi.
Rada hlasovala ve čtyřčlenném složení (pan Kříž se omluvil) takto:
Pánové Sukalovský a Holman proti, pánové Koláček a Štarha pro.
Asi argumentace byla nerozhodná, nebo se pravděpodobně jedná o záležitost tak trochu osobní.
Po hlasování mi zavolal pan Holman a jal se mi situaci vysvětlovat.
Rozhovor trval minimálně dvacet minut, věty plynuly s určitou krátkou logikou, ale celkově jsem se nedozvěděl nic, nebo skoro nic podstatného. Příště bych doporučil raději osobní setkání a doporučil bych Davidovi, ať si ty podstatné argumenty napíše na papír, či do počítače, pak si je v klidu s odstupem přečte, upraví a posléze je můžeme probrat. Mimo jiné vycházím z toho, že této dlouho trvající neplodné diskuse byl přítomen můj kamarád z celostátního vedení jedné politické strany a velmi se tomu našemu rozhovoru usmíval a pak se zajímal se smíchem o osobu na druhém konci mobilu.
Ale pokusím se vzpomenout na některé Davidovy argumenty.
Mluvil něco o novinařině, novinářích.
Nejsem žádný študovaný novinář a nevadí mi to. Jsem obyčejnej inženýr, který si užil studií na vysoké škole pět let. Nechci se zmiňovat o některých vysokých školách v současnosti a už vůbec né o rychlostudentech. To je jiná kapitola. To, že napíši článek, jako nenovinář, že nakreslím obrázek jako neakademický malíř, mi vůbec nepříjde závadné. To by většina chlapů nemohla doma jíst, protože manželka není profesionální kuchař. To bych nemohl napsat o vynikajících sborech, jako je K-dur, sbor Pavlíny Zámečníkové, či mužský sbor z Moravských Knínic, protože to nejsou vystudovaní lidé.
Omlouvám se Davidovi, možná jsem mu špatně rozuměl, ale na profesionalitě novináře snad moje žádost nezkolabovala.
Další argument je srovnávání se Zlobicí. No to sis Davide naskočil. Zlobice je sice tištěná, ale je dotovaná radnicí a sponzory. Je to taková malá zlatá slepička. Její náklady jsou tímto pokryty a případný nákup od občanů je příjem především pro autora pana Brabce. A je to tak v naprostém pořádku. Pan Brabec je sice zaměstnanec města a tvoří Zlobici jistě v pracovní době, ale je natolik dobrý v tom, co dělá, že se mu musí především poděkovat a dá se s nadsázkou říci, že město Kuřim potřebuje více takových Brabců. Kulturní akce v Kuřimi, to jeho velká zásluha.
Ovšem srovnávat tištěná a internetová vydání je jako porovnávat xerox s barevnou tiskárnou. Holt, Davide, to se srovnávat nedá.
Když už, tak jediné poctivé srovnání, je SLEDOVANOST.
Nevím kolik lidí si koupí Zlobici, ale já už mám 14 400 unikátních denních vstupů. Tzn., že počítač zaznamená vstup kohokoli za den jen jednou. Samozřejmě, že zpočátku jsem měl radost, když denně navštívili moji stránku dva, tři lidé, ale teď je situace jiná, teď je běžné, že stránku shlédne denně 100 lidí. Navíc je potřeba říci, že se mne lidé na některé věci ptají, nebo si dokonce stěžují. Sice to nebyl můj záměr, ale co se dá dělat.
Není toto právě ten argument, proč uvádět můj odkaz na stránkách města?
Mimochodem jsem zjistil malý pokles sledovanosti v týdnu a navýšení přes víkend a to v době, kdy byl spuštěn sledovací program všech počítačů na radnici. Zajímavé zjištění.
Já chápu, že starostovi a Tobě vadí, když napíšu o poště v Pangrácově domě jako o nesmyslu, když to starosta vychvaluje na stránkách Zlobice. Já chápu, že vám může vadit to, že se zmiňuji o parkovacích místech u právě zmiňovaného domu, když už starosta podepsal smlouvy o propachtování ploch pro pana Pangráce. Lidem to vadí. Ve Zlobici kritika žádná. A mohl bych pokračovat. Pan Zejda napsal o tunelu Blanka, čímž myslel wellnes a tak jsem zase naopak hájil radnici. Dostávám pozvánky na různé akce a mám-li čas, taky o nich píši. Ne, nedělám to profesionálně, protože se musím živit jinou prací, ale že se budete zveřejňování na stránkách města bránit, mne opravdu zarazilo.
Tak a teď marně přemýšlím, co ještě David mi závažného řekl, ale nemohu si vzpomenout. Ale to nebude Davide tvoje komunikační chyba, to bude jistě moje v tomhle věku běžná, zapomětlivost.
Mimochodem, Davide. Ty vedeš tu sportovní komisi a jak všichni vidíme, jistě dobře (to je pochvala míněná opravdu vážně) a tak mám dotaz.
Kolik peněz již město obdrželo z hazardu do rozpočtu? A jak byly využity právě pro sport? Říkám to například proto, že Sokol nějaké peníze z tohoto hazardu získával z ČOS (Česká obec sokolská) a teď je utrum. Prý teď všechny peníze chodí teď na radnice. Jak to tedy je? Kolik dělá to navýšení a jak se k tomu staví město? Potažmo vlastně i Ty.
Ta Tvoje, Davide, navrhovaná schůzka by asi nebyla od věci. Ať si jen netelefonujem, či ať Ti nemusím psát přes tyto nezájmem oplývající (z vaší strany) stránky.
Žádám tímto o hlasování znovu a to především v plné sestavě. Ať tedy rozhodne pan Kříž.
Pak teprve budu spokojen alespoň s tím, že volili všichni demokraticky zvolení radní.