Jdi na obsah Jdi na menu
 


nehoráznost vzp

26. 12. 2012

 

 nehoráznost
 
Brouzdám občas internetem , hledám nějaké zajímavosti, ale to co jsem se dočetl posledně mi vyrazilo dech.
Dočetl jsem se , že jedním ze sponzorů pořadu „atlet roku“ se stala i VZP.
Je to ta Všeobecná zdravotní pojišťovna ,co si stále naříká jak má málo peněz na proplácení nemocnicím a soukromým lékařům za vyšetření, operace, ostatní úkony a platy ?
Je to opravdu ta stejná VZP, která zaplatila za reklamu více jak 5 miliónů korun českých v pořaduatlet roku“ ?
Jinou VZP bohužel neznám
Většina z nás platí koncesionářský poplatek. Může to být málo a Česká televize potřebuje na rozhazování více peněz a tak shání peníze od firem, které chtějí reklamu na své výrobky, zboží, práci ap. To snad ale nemá nic společného se zdravotní pojišťovnou.
Předpokládám, že příště bude platit na podobnou televizní zábavu např. ministerstvo financí z odvodů DPH. To je trochu větší logika :  přidaná hodnota = přidaná zábava .
Zajímalo by mne a věřím, že to zajímá i další občany ,je-li to u VZP jen náhoda, nebo běžná praxe.
Snažím se najít nějakou spojitost s preventivním vyšetřením občanů, s očkováním, s poplatkem u lékaře, preventivním vyšetřením u zubaře atd. atd.
Spojitost žádná, nijak to nepomůže , ani kdyby VZP sponzorovala vystoupení na obrazovce Ivety Bartošové, či například pořad „ nikdo není dokonalý“ .
Pídím se po někom, kdo po shlédnutí pořadu „atlet roku „ pocítil nějakou výraznou zdravotní úlevu.
O nikom z blízkého okolí opravdu nevím.
Dovolím si tedy na základě i této skutečnosti tvrdit, že se jedná o nehorázné plýtvání peněz daňových poplatníků . Toto pojistné je dané zákonem a každý jej musí platit. Netuším , kdo povolil tyto NAŠE peníze zaplatit Karlu Gottovi, Aleši Hámovi, Monice Absolónové a dalším lidem.
Pokud to byl ředitel VZP , tak žádám ministra zdravotnictví o jeho okamžité odvolání a vrácení uvedeného finančního daru do pokladny VZP. Žádám rovněž o prověření, zda k podobným excesům nedocházelo již dříve.
Pokud to ministr rychle neudělá, tak patří jej odvolat rovněž. U prohibice byl celkem rychlý, šlo opravdu o životy. Tady ovšem potažmo rovněž. Nechci se dožít toho, že Karel Gott v televizi sice pěkně zpívá, ale sanitka nemá peníze na benzín.
Nedej bože, kdyby se mu udělalo špatně a přijela pro něj právě ta sanitka, co jí dojde za chvíli benzín.
Navrhuji rovněž opatření, aby těm pacientům, co zruší plánovanou operaci s ohledem na nedostatek financí, aby jim do té doby zapůjčili nahraný celý pořad „ atlet roku“.
Pacienti to jistě ochotně pochopí .
Nebylo by rovněž od věci, kdybychom poplatek u lékaře zvýšili na 40.-Kč s tímto rozdělením : 20.-Kč lékař, 10.-Kč sestra, 10.-Kč Karel Gott v televizi.
Těším se na rozhodnutí našeho pana ministra.
 
 
                                                                                         frantadrint.jpg