Jdi na obsah Jdi na menu
 


neoberte sportovce !

16. 1. 2013

nevím

 
Začínám psát článek a ještě nevím o čem bude.
Vzpomněl jsem si na Rostě Hanáka , který mi v hospodě řekl : „ ty tvoje internetový stránky nic moc“ . Rostě mám rád, ale nikdy jsem moc nechápal proč je tím dlouholetým komunistem, co všem říká, že není komunistem.
Teď to chápu. Naštěstí vím, že napůlkomunisté se jen tak nenaštvou.
Chci jenom napsat, že nejsem žádný studovaný novinář ani nemám žádnou uměleckou školu , dělám to pro zábavu a jeho hodnocení mi nevadí a slibuji na svou čest, že se budu více snažit.
Dále jsme se spolu trochu bavili o rozpočtu města.
Doporučuji všem, aby se občas na něj mrkli  (bohužel, moc se nenasmějete).
Stojí to za to.
Pojďme ale na sport.
Dříve chodily peníze z hazardu přes Hušákovo síto na Orly, Sokoly , ČSTV ap.
Tyto organizace užíraly své koláče seshora a něco propustily i na ty nejmenší (nejpracovitější ) organizace dole . Ty, co nejvíc peněz potřebují.
Toto skončilo a určitý obnos získají z hazardu obce přímo.
Kuřimi se týká asi 5 až 7 miliónů na rok.
A co teď ? Dát ty peníze do rozpočtu a na sport se vyprdnout ?
Nebo ty peníze dále využívat na sport jako takový. Na výstavbu třeba sportovní haly ?
Stálo by ovšem za to, aby určitá část peněz ( alespoň jedna třetina) šla na sportovce automaticky. A to dle počtu sportovců. Počet dětí by se například násobil dvěma, či třemi, vyšší soutěže jeden a půlkrát atd. To by sportovce nutilo přibírat více dětí, hrát vyšší soutěže a hlavně by měli stálý příjem s kterým mohou počítat. To by se dal zaplatit trenér, peníze by byly na soutěže atd.
Když budu mluvit za Sokol, tak ten dříve z těchto peněz přes ústředí a župy dostával v průměru cca 30 až 50 tisíc korun ročně. Ale něco bylo  nutné použít ( dle žádostí) jako investice do sokolovny. Vězte, že mne kolikrát mrzelo, že platíme opravy, revize , údržby ap. a neplatíme potřebným sportovcům.
Je tady jedinečná příležitost, jak sportovcům pomoci a je třeba ji využít.
 
To chci ale slyšet ty názory zastupitelstva.
Kdo to vymyslel za nesmysl – peníze od gemblerů sportovcům ?
Špatná kanalizace a my platíme sportovce.
Není sportovec jako sportovec, každý má jiné požadavky na dres ap.
Dejme to raději na propagaci.
Dejme to raději na zvýšení platů.
Dejme to na ...................
Našlo by se určitě (a najde se) plno duchaplných „nápadů“
 
Nikdy se nic nedá rozdělit spravedlivě , ale vážení pokuste se alespoň trochu.
Když třeba dáte část na popelnice, zbytek vezmete z rozpočtu jinde ( rád poradím) a budou třeba popelnice zdarma . Tak najednou skončí ty nesmyslné exekuce, kde se exekutoři napakovali z peněz našich občanů, kteří jsou sice někdy „bordeláři“, ale úřady je takto „okradly“. To bych zase mohl psát o doručování a nedoručování upomínek, upuštění od složenek z důvodu „lenosti“, vytváření jakýchsi evidenčních skupin (snad již zrušeno) a o dalších vstřícných krocích úředníků povšechně.
Samozřejmě, přijde-li nějaká pohroma na Kuřim ( záplava, balvan v domě, meteorit na střeše ....), tak použijte peníze, kde se dá, třeba i od gemblerů pro sportovce.
Hrozně se těším jak rozhodnete a hlavně co zas budete na radnici říkat.
Píši vám proto, aby jste se připravili a na zasedání už mluvili věcně a krátce    (ti, co mluví rádi déle, ať napřed řeknou krátce názor a pak ať si mluví, dlouhé proslovy nemají občané moc v lásce).
 
Shrnutí : věnujte sportovcům v Kuřimi jakýsi konstantní přísun peněz o kterém nebude rozhodovat již žádná komise ani nikdo jiný. Hlavně v tom nehledejte něco jiného, než to, že je tady snaha pozvednout sport v Kuřimi, když už budou ty peníze. To bude šlechtit každého politika. Rád vám poděkuji.
 
 

 

bezecsokolinternet.jpg