Jdi na obsah Jdi na menu
 


od brexitu k hantecu

3. 7. 2016

Je opravdu hrozné, co se kolem nás děje. My se tady v Evropě máme docela dobře a sami se připravujeme o to skvělé, co jsme si časem vybudovali.

Já osobně jsem hlasoval pro vstup do Evropy a takové kecy některých politiků, že nedovolí hlasovat o setrvání, nejsou na místě. Dokonce ten spasitel Halík tvrdí o lidech nevysokoškolsky vzdělaných, že jsou nekompetentí (a jiné vulgární výrazy použil) k referendu o vystoupení z unie. A to byli kompetentní, když hlasovali pro?

Tohle úplně stačí, abychom si udělali obrázek o tomto „svatém“ muži. On je totiž vysokoškolsky vzdělaný „teolog“ a přemýšlí, zda Ježíš, Alláh, či Smith sedí spolu na obláčku, či na nějaké planetě. Hrají tam karty a Posseidon jim nosí pivo. A rovněž rozjímá, co to bylo za „vola“ ten Darwin.

Přitom existuje středoškolák, který vymyslí postup pro obrábění ozubeného kola, které přesně zapadne do dalšího a funguje v nějakém obráběcím centru. A ten podle něj nemůže hlasovat? Pan Halík je jednoznačně truhlík.

Všichni již dávno vědí, že to s tím Junkerem, Merkelovou a dalšími není nějak v pořádku a že se mají zabývat věcmi zásadními a důležitými a ne zakazovat nafukovat dětem balónky, či konzumovat nesprávně zakřivené banány.

I když nijak nesdílím nadšení, že se EU rozpadá, ale jsem rád a v to doufám, že se věci pohnou dopředu a přibude lidí, kteří zas budou věřit, že ta unie je v podstatě dobrá věc.

Mohl bych se tady rozepisovat o tomhle problému, ale škoda slov. Co mi nejvíc vadí, je ale ta muslimská víra. Každý muslim je vychován ve víře o nadřazenosti nad ostatními.

Chápu jejich problémy, chápu, že se chtějí mít lépe, ale nechci je mít doma. Jsem ochoten pomoci, souhlasím s pomocí od státu, od unie, ale pouze někde u nich doma, kde je klidně může chránit NATO.

Budu vždy volit rozumné politiky, co nejsou extremisté, ale mají normální selský rozum a tuhle emigrantskou vlnu k nám do republiky nepustí.

Poslední dobou se mi začal líbit pan Fiala. Byl sice zpočátku takový nemastný, neslaný, ale postupem času přišel na to, že je potřeba říkat věci jasně a srozumitelně a že je to jediná správná cesta, jak získat rozumné voliče.

Co ovšem říci na ČSSD?

Tam si říká každý, co chce. Jinak mluví Sobotka (kvóty nechci, ale přijmu klidně více přistěhovalců, ale tajně, Junker je chlap na svém místě), jinak Chovanec (jsem proti), Zaorálek (Junker musí od válu), Dienstbier (Hašek se paktuje s Rusy) atd. atd. A navíc se zase asi toho Haška bojí (Chovanec nejvíc).

A tak čistě z legrace jsem si vybral dvě osoby ze jmen zde napsaných.

  1. Pan Fiala

fialajpg.jpg

 

Tenhle obrázek a ještě několik dalších jsem poslal na sekretariát, třeba by se jim v kampani mohly hodit. Neodepsali. Nehodí se asi. Nevadí.

 

 

 

  1. Pan Hašek

hasan.jpg

 

Tady jsem k obrázku přidal i báseň v brněnským hantecu.

Tady mi pan Hašek za podporu poděkoval, nebo to byl někdo z kanceláře (to chápu, protože takového cestovatele v poslední době žádný jiný kraj nemá a tak s tím časem to bude asi horší).

 

 

  

                                Špicové borec Míša

 

bude se čachrovat nové ksicht na Jihomoravské ráthaus

vůbec negómeme, kdo to neprodrbe a kdo bude aus

každé herfón chce splašit na sténo politický plotny

co vám máznó hlas do prkený urny

 

za nás kandiduje betálné borec Míša Hašek

nemáte tucha, co padlo lamp a flašek

je to pres na traťůvku, na kecy i na ledviny

ale on nejede na nikoho žádný serpentiny

 

to zas budó samý cancy, žgryndy a pindy

hoďte špizuňk, co kdo zmákl kdy jindy

a na našeho Michala si déte bacha

za něj totiž hantýruje furťácká špicová facha

 

 

 

 

hantec:

čachrovat              měnit

ráthaus                  radnice

herfón                   papaláš

aus                        mimo

plotna                    skupina lidí

pres                       tlak

traťůvka                cesta, cestování

nejede serpentiny  nedělá podrazy

špizuňk                  sledování

facha                      práce

 

Jen tak mimochodem. Neberte prosím vše co napíši vážně. Tím nemyslím jen tenhle článek. Já mám totiž hlavně rád legraci, i když se změní v prdel.