Jdi na obsah Jdi na menu
 


píši v rozčilení

6. 8. 2014

 

 

Jsou věci příjemné, ale i méně příjemné. Jedna se teď stala. Jsem člen redakční řady v MAS Brána Brněnska a navíc se snažím do Zpravodaje MAS něco přispívat. Podílel jsem se na vytvoření prvního čísla. Pan Štarha, coby předseda tohoto spolku našel grafika Juraje, dohodli jsme se na formátu Zpravodaje a také na jeho formálním obsahu. Takto vzniklé první číslo Zpravodaje se stalo vzorem v grafice vydáním příštím. Našli jsme i profesionální tiskárnu Tisk Centrum z Moravan. Měli jsme z odvedené práce celkem radost.
Do tohohle prvního čísla jsem navrhl sudoku s tajemnou, kreslený vtip o MASce a pár kreslených žížal.
Do druhého a případného dalšího čísla jsem poslal další vtipy, sudoku a další obrázky.
Napsal jsem grafikovi, že je to do foroty, protože přes léto mám méně času.
Výsledek je ten, že všechny fóry o MASce splácal dohromady a mimo to špatně upravil velikosti obrázků. Chybí tak část bubliny pro text, chybí část nohou ap.
Takže se spousta práce vyplýtvala v jednom čísle a ještě blbě.
Možná si grafik myslí, že vymyslet vtip na Místní akční skupinu je lehké jak zmáčknout spoušť digitálního fotoaparátu. Proto taky uvádí jména fotografů, ale ilustrace je pro něj asi okrajová, nezajímavá a tak jí nevěnuje pozornost.
Nakonec jsem rád, že mě nikde neuvedl, protože bych se musel za tento výplod stydět. Kdyby se vám náhodou Zpravodaj dostal do rukou, všimněte si fotek fotbalistů bez kopaček, informace o vláčcích smrštěné na minimum a přitom je na stránce plno místa (je tam jakýsi pantograf) a další „pěkné“ střihy fotografií.
Mohlo se stát, že i profesionální grafik pocítil sílu parného léta a pracoval na Zpravodaji například pod vlivem pivního moku.
Že i tiskárna  propustí do tisku tolik chyb, je rovněž podivné. Když pominu ten alkohol v parných dnech, tak o profesionalitě nelze ani náznakem hovořit. Holt, placená zástupkyně Mas při zadání díla „profesionálům“, ale i při vlastní kontrole díla trochu pochybila.
Je potřeba po pravdě říci, že pár dní před vydáním Zpravodaje jsem i já obdržel soubor v jakési úschovně. Jelikož se mi to nepodařilo otevřít, protože furt počítač chtěl něco vědět a já neměl tu trpělivost, tak jsem s čistým svědomím doufal, že to grafik, tiskař i zaměstnankyně MASky zvládnou. Mýlil jsem se.
Jen tak mimochodem při přípravě vydání mojí knihy kresleného humoru se firma Tisk Centrum z Moravan postavila ke všemu s profesionalitou.
Vše graficky upravili, poslali mi vše v PDF formátu malé kapacity, ale vysoké prohlížecí kvality přímo do mejlu, kde jsem měl náhled hotové knihy.
Ani se to nedá s prací na nynějším Zpravodaji srovnávat.
Netuším, zda cenový rozdíl byl u vydání obou Zpravodajů velký, ale kvalita je nesrovnatelná. Zda je vina na straně grafika, či tisku nevím, ale tohle spojení nefunguje.
Kdybych to jen tušil, tak jsem dával jako člen komise většího bacha.
Pozdě bycha honiti.
Na závěr musím uvést, že když jsem dostal jeden výtisk, tak ten skončil ve skartovačce. Nechtěl jsem mít s tímto Zpravodajem nic společného.
 
 zpravodaj.jpg

 

tohle je ta oskenovaná strana, než šla do šmelcu (do skartovačky)