Jdi na obsah Jdi na menu
 


poděkování

19. 6. 2015

sokolijpg.jpg

Oznamuji radostnou zprávu, že Zastupitelstvo města Kuřimi odsouhlasilo Tělovýchovné jednotě Sokol Kuřim dar ve výši 400 000.-Kč.

Dar je účelový na dorovnání financování zateplení budovy sokolovny, vč. výměny oken a dveří. Dotace z operační programu Životního prostředí je celkem obrovská (přes tři miliony korun), ale doplatek skládající se z neuznatelných položek a z předpokládaných pětiletých úspor činí něco kolem  950000.-Kč.

Sokol zmrazil platby, co to jde, nechává si předplatit nájmy a tak mu ještě chybí cca (což znamená zhruba)150 až 200 tisíc korun.

Požádali jsme o pomoc i ČOS a v krajním případě si vezmeme půjčku s nějakým rozumným (pokudmožno) úvěrem.

Sokolovna tak dostane nový kabát, nové okna, nové dveře, zateplí se půda a hlavně nebude utíkat teplo z budovy rychle ven. Tyhle úspory jistě zaplatí ten případný úvěr.

Takže velká radost. Když se v Kuřimi něco vybuduje, či opraví, a získají-li s i nějaké ty dotace, je to vždy příjemné.

Naposledy vzpomínám na bazén (vlastně honosně wellnes), teď to snad bude již bez nájemců kulturní dům a snad i sportovní hala. Držím palce, ať vedení získá alespoň 50 procent dotací.

Mimochodem sokolníci dostávali od města každým rokem od vedení města peníze na opravy, což se zadrhlo, ale v téhle chvíli zastupitelé příspěvek odsouhlasili a tak se doufejme dílo podaří.

Akorát byly velmi zajímavé požadavky pana Brabce, který chtěl slib, že už žádné peníze (snad jen letos) nebudeme chtít a dokonce jsem měl slíbit, že ani půjčit. Takhle velkou a drahou akci jsme nikdy neprováděli a tak nevíme, co se všechno vyvrbí a tak je těžké slibovat, že už o výpomoc například půjčkou nezažádáme. Tohle ultimátum pana Brabce bylo velmi divné. Svědčí to o nějakém zvláštním vztahu ohledně sokolům. A to my bychom přitom byli rádi, kdyby mezi nás přišel a začal trochu cvičit. Jeho postava by si to tak trochu i zasloužila. Odměnou by pro něj rovněž bylo, že by mi mohl říkat bratře.

Jsme rádi, že se nám podařilo sehnat peníze z dotace na vylepšení sokolovny, která bude zase pěknější malou dominantní stavbou v našem pěkném městě.

Podobný osud bychom přáli i kulturnímu domu. Ze zasedání zastupitelů jsem jel kolem a bylo z pohledu na vysídlený a chátrající „kulťas“ tak trochu smutno. Zaslechl jsem na Zastupitelstvu, že se čeká na dotaci. Jenom aby nebyla mnohem menší, než ztráta z nájmů, což kritizoval zastupitel pan Zejda.

Takže ještě jednou děkuji zastupitelům města ke vstřícnosti k jistě dobré akci, směřující k vylepšení budovy sokolovny.