Jdi na obsah Jdi na menu
 


popletený leták pana Berky

26. 10. 2013

 

berkajpg.jpg
 
Dostal se mi do rukou tištěný leták, či jak nazvat dílo pana inženýra Jiřího Berky „Koho nevolit III.“
Čtu si to pozorně dvakrát a nerozumím tomu.
Proč to ten pan Berka píše?
To si to vytištění platí sám, aby přemlouval voliče ať nevolí ČSSD a ODS ?
Jakej má důvod?
Nebo, kdo mu za to platí?
Nepochopitelné.
Ale popořádku.
Píše o dvou poslancích, kteří rozbili koalici po pádu Nečasovy vlády. Prý se řídili pokyny nějakého kmotra. Jak to ví? Co takhle verze zastrašení ohledně nekalého podnikání obou pánů od např. presidenta Zemana, kteří raději odešli ze sálu. Asi podobná blbost, ale když to napíši, třeba někdo naletí.
Vše řídí kmotři a kandidátky obsazují svými lidmi. Znáte například lídra ODS pana profesora Fialu, nestraníka a např. právníka Golase z České ?
Podle Vás  je řídí kmotři ? Nenechte se vysmát.
Píše pan Berka o odpovědnosti za stavbu Wellnes, pana Štarhy, tehdy starosty. Ať je to jak chce, byl to vynikající počin v Kuřimi. Jako předseda správní rady Wellnes potvrzuji celkové roční úspory oproti původnímu stavu něco kolem dvou miliónů. Rozumějte, při splácení půjček.
Nemluvě o zaměstnanosti, kvalitě, návštěvnosti atd.
Proč nenapíše např. o parkovacích místech u Pangrácova domu, které budou chybět Loučkařům. Píše také o auditu. Proč prý nebyl proveden? To se musí přece někdo usnést, NĚKDO ZAPLATIT. Najednou všichni otočili, že vlastně Wellnes je bezva, všichni ho prý vlastně chtěli a všichni radní byli spokojeni. Pan Berka píše, že to prý vyhovovalo i okresním strukturám ČSSD. Proč proboha těm?  
Pan Berka je jak „správný Čech“ – úspěch se neodpouští.
Pan Štarha je prý hrobařem ODS. Jak potom vysvětlí, že je místostarostou, i když všeobecný pokles preferencí ODS je dlouhodobě znám? Tam, kde je, ho prý dovedlo charizma leklé ryby. Jestli, pane Berka, nejste třebas líná veš, tak proč nejste jako bývalý člen MS ODS alespoň člen zastupitelstva ? 
Vylučování pana Poledňáka z ODS. Ten kandidoval za svoje vlastní uskupení a pak chtěl zase zpět do ODS. To jako, kdyby hráč Sparty hrál zápas za Slávii na stejném turnaji, dal spoluhráčům gól a po skončení chtěl zpět do Sparty. Nechtěli by ho spoluhráči vyloučit?
Paní Hadová, jako jeden z mnoha hlasů okresního výboru, pana Poledňáka vyloučila, aby přesto zakázku v Kuřimi nedostala. Trochu přitažená dedukce za pačesy.
 
Už nemám síly, ani nálady polemizovat s těmi nesmysly.
Je to jakási zahořklost a zášť vůči ODS a tak nabádá pan Berka voliče o nevolbě ODS, nebo si ty bláboly objednal někdo jiný ? 
A hlavně proč teď při volbách do parlamentu? Tady přeci pánové Štarha a Koláček nekandidují. Nerozumím.
Proč volit malé strany na levici i pravici? Nabádá volit SPOZ. A na pravici malé subjekty. Tam je teď asi nejmenší ODS, ale tu snad nemyslel.
Asi to má pan Berka trochu v hlavě popletené.
Doporučuji si přečíst v klidu celý jeho článek na http://www.sojka.mablog.eu
 
Mimochodem takové předvolební jednání je neetické, ať už je vedené proti jakékoli straně.
Myslím si, že už raději neplýtvejte penězi za vytištění blábolů a nestrkejte je do schránek a DĚLEJTE RADĚJI NĚCO UŽITEČNÉHO, pane Berka.
 

P.S. možná si to pan Berka připravil až na komunální volby a teď to popletl, ale to se pane stává a vězte, nebude to lepší. Ale jsou na to léky, nemějte strach.