Jdi na obsah Jdi na menu
 


poprvé jsem nevolil

25. 5. 2014

 

unievbasejpg.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poprvé jsem nešel do voleb, přestože mi to žádný ruský separatista, jako na Ukrajině nezakázal.
Patřím tedy mezi ty čtyři pětiny oprávněných voličů, kteří nepřišli volit. Dlouho jsem zvažoval pro a proti a nakonec převážilo to proti.
Jsem proti byrokracii, proti nesmyslným příkazům a hlavně proti povinnému odevzdávání peněz do společného Unijního evropského rozpočtu. Tyto peníze skončí ve chřtánu přebujelého aparátu velkého množství zbytečných úředníků, další problematické peníze chodí na tzv. dotace, které se převážně vydávají na projekty, které by se normálně z peněz rozpočtu státu jistě nevydaly. Navíc je vyjednání takové dotace tak složité, že se velká část nevyčerpá a peníze dostanou zase jiné státy. Nechápu sice, proč se nedají přiklepnuté peníze dočerpat později, ale je to tak. Ještě je pro mne zarážející, že je mnohem jednodušší sehnat dotace na co největší blbost a na účelné věci velmi těžko. O korupci ani nemluvím. Zatím je situace taková, že sice dostáváme prozatím jako stát více peněz, než do Evropské kasičky dáváme. To se ale brzo změní a bude to obráceně.
Pevně věřím tomu, že kdybychom peníze místo do Bruselu dávali na svůj účet a čerpali pak z něj, tak to zaprvé bude finančně výhodnější a hlavně zadruhé vydáme peníze účelněji.
Již při vstupu do Unie jsem si říkal, že bylo výhodnější dělat chvíli cavyky, protože upřímně řečeno Unie měla větší zájem o náš vstup, než my sami. Ale my se slepě vrhli do Evropského chřtánu a nechali se zotročit.
Ještě je zajímavé, jak některé velké státy nedodržují pravidla, nic se neděje a malé státy za sebemenší nedodržení pravidel jsou penalizovány.
Hlavně ale nevidím tu společnou Evropskou politiku k posílení stability, exportu, obrany apod. pro všechny Evropské státy. Zatím je to tak, že si stejně každý stát vaří tu svoji vlastní polívčičku sám.
Co se týče eura, tak to jedině tehdy, až nám někdo zaručí jeho stabilitu. To se ale nestane a tak raději mějme tu svoji korunu, kterou nám nebudou vlastní bankéři, kteří spíše poslouchají nadnárodní evropské banky, korumpovat, tzn. neopodstatněně znehodnocovat.
Jestli to bude politicky ještě lepší jak teď, tak to vidím na novou měnu.
Tou bude jeden Babiš (tak trochu český a trochu slovenský).
Zkrátka se stále více stáváme vazaly Evropské unie a to je pro mne signál. Signál, že nepůjdu volit, protože takto stále se zmršující Evropa není to, čemu jsem věřil a není ani to, proč jsem zpočátku hlasoval do ní vstoupit.
Mimochodem jsem nepochopil co je to za blbost, že se výsledky voleb celý den tají a řeknou se, až ta slavná Unie sama povolí.
Ještě, že jsem volit nebyl. Představa, že bych třeba v hospodě provalil, koho jsem volil a porušil tak Unijní pravidla a mohl bych za to třeba pykat, je opravdu hrozná.
Nevolil jsem a nic neřeknu.
Mám klid, moje milá Evropo.