Jdi na obsah Jdi na menu
 


positívně

7. 1. 2014

 

kostelkurjpg.jpg

 

Začíná nám rok 2014 a já si dal závazek, že budu psát positívně.
Sice nevím, jak mi to dlouho vydrží, ale budu se snažit.
Již jsem napsal dost nepochval o dění v Kuřimi a tak bych měl začít konečně chválit.
Takže.
Vedení našeho města je opravdu v dobrých rukou.
Máme šikovného starostu, o čemž svědčí mimo jiné to, že byl vybrán jako kandidát do krajských i parlamentních voleb. Jeho umístění na kandidátkách bylo vždy na předních místech. Úspěch v krajských volbách se dá přičíst jeho oblíbenosti v Kuřimi a blízkém okolí.
Neúspěch v parlamentních volbách padá na bedra voličů, kteří nevolili Starosty a přiklonili se na levici, či dokonce na stranu právě se klubající nové strany Ano. Jaká škoda.
Nicméně, město zastupují i místostarostové. Pan Jiří Filip Koláček, N.B.A. Ten, jak vidíte, také stačil dostudovat vysokou školu a stal se právoplatným, inteligentním členem kuřimského vedení.
Akorát pan Štarha nic neštudoval a zůstal pouze inženýrem. Tento titul mu ale opravdu právem stačí na funkci druhého místostarosty.
Všichni tito pánové jsou velmi pracovití, stále spolu spolupracují a svou neustálou činností pomáhají zvelebovat naše krásné městečko.
Celá rada i zastupitelstvo je nakloněno všem sportovním a kulturním aktivitám a najde se málokdo (tvrdím, že asi nikdo), kdo není spokojen se spoluprací s naším městem.
Procházet se po našem městě je opravdová radost. Ty opravené chodníky, nová osvětlení, nové kruhové objezdy, nové obchody.
Staví se další multifunkční pěkné domy s novými parkovacími místy. Parkovišť přibývá jako hub po dešti. Za chvíli tu bude nová pošta, která urychlí již dnes celkem rychlé odbavování.
Kuřim má mnoho sportovišť, přesto se uvažuje o zcela nové sportovní hale. Rovněž se blíží oprava kulturního domu. Podle projektu to bude velmi moderní, sklem oplývající rekonstrukce s výtahem. Tento kulturní dům se stane chloubou našeho města a středobodem dění.
Zdárně se dokončuje podchod pod tratí. Tento podchod, o kterém se mluvilo již v devadesátých letech minulého století, bude nakonec velmi rychle dostavěn kvalitní stavební rakouskou firmou.
Rovněž veškerá činnost celého městského úřadu se zkvalitnila. Úředníci jsou usměvaví, pracovití a vycházejí občanům vstříc. Je radost na úřadě něco vyřizovat. Utratí se za jejich platy sice značná část rozpočtu, ale to nejsou v žádném případě vyhozené peníze. Navíc jsou tito pracovníci každý den sledování monitorovacím programem Alvao monitoring agent a tak se jejich výkonnost znásobila, všichni jsou spokojeni a nakonec přiznávají, že jsou sledováni dokonce rádi.
Tato koalice je opravdovým přínosem pro naše město, což jistě vidíte na každém kroku, když se vypravíte na vycházku po městě.
Navíc všichni tři placení zástupci nejsou ženatí a tak jim zbývá jistě více času na starost o blaho městečka a žádné ženské jim do toho kralování trvale nekafrají.
Je to opravdu vše tak skvělé, že se divím, co jsem si to dovolil v minulém roce za kritiky.
Omluvám se tímto všem a jsem přesvědčen, že naše městečko je ve správných vysokoškolsky kvalitních rukou.
Pozn. Tento článek nemá nic společného s nějakým patolízalstvím, ale je výsledkem mého prozření po alkoholovém dýchánku.