Jdi na obsah Jdi na menu
 


předvolební, "nestranná" Zlobice

3. 3. 2014

 

prasegentljpg.jpg

Stávám se pravidelným čtenářem Zlobice a nestačím se zlobit.
Prvně jsem si přečetl článek pana Zejdy. Píše o protihlukové stěně na Podlesí. On byl tehdy vedoucím komise výstavby. Prý žádné informace tato komise o výstavbě valu nedostala. Skoro nemožné. A pokud se tak stalo, svědčí to o práci radnice. Přesto je divné, že pro toto pan Zejda hlasoval. Jak se ale dočítám, val byl potřebný, a že je o něco vyšší, tak to pravděpodobně bude lepší ohledně toho hluku. Už přeci na začátku bylo jasné, když to firma provádí zdarma, že to musí být pro ni být nějak výhodné ohledně té hlíny. A kontrolovat projekt včetně realizace, to přeci přísluší i té stavební komisi. Tomu tedy nerozumím. Chápu to jako naprostou neschopnost komise a její absolutní zbytečnost. Další pro mne nepochopitelná je ta skutečnost, proč o tom pan Zejda píše? A kdo to kolaudoval? Pochopil jsem z tohoto článku, že to snad bylo podle projektu. Je to divné.
Chce asi Laďa říci, že v té době se to dělalo špatně za jeho přičinění a teď se blíží volby a chce se zase přičinit?
Laďo, mám Tě za rozumného člověka, ale proč teď vytahuješ problém z minula, který se Tě osobně týkal a ukazuje na špatnou minimálně součinnost mezi komisí a Radou, či Zastupitelstvem.
Kdo jiný měl mít informace, než stavební komise a zastupitelé?
Dokonce Laďa přesně spočítal jakési peníze. A to ho zajímá až teď? Je to nějaká lítost nad těmi penězi? Je vidět, že je odborník, ale zpozdilý.
Je to spíš jak nějaká legrace. Je to vlastní políček s vlastním kopancem dohromady.
Ale jestli Laďo víš například, že někomu tehdy šly nějaké peníze do kapsy za tu hlínu navíc (a tys to očividně nebyl, jinak bys o tom nepsal), tak to je potřeba napsat, ať tito lidé již na radnici nefigurují.
To Ti dávám za pravdu. A nemusel bys to takhle zvláštně, nelogicky popisovat. Na druhé straně zase to možná splní svůj účel. Nicméně semínko nedůvěry je úspěšně zaseto.
Zajímavé na tom je, že i některé současné komise jsou jen pro legraci.
Pak jsem se začetl do článku pana Němce.
To je panečku snůška informací. Jestli je alespoň polovička pravdy, co pan Němec píše, tak prosím vás zavřete radnici okamžitě, vypište předčasné volby a hledejte prosím nějaké komunikativnější zástupce města. Podle pana Němce tam zřejmě sedí všude neschopnost sama.
Měl tam pan Němec jednu veselou větu: „Krk bych za to dal, i když proto nemám jediný důkaz, ale spíš intuici….“
No jak vidíte, i se člověk zasměje.
A nakonec pan Brabec.
Píše, že článek pana Zejdy není chytrý a že jej posílá těsně před uzávěrkou a nedá se stihnout reagovat.
A tak ho prý nechá „zasmradit“ tohle číslo „nestranného“ měsíčníku.
I já jsem zažil reakci na svůj článek ještě ve stejném vydaném čísle.
Pánové, to se přeci nedělá, zvýhodňovat svoje chlebodárce, či kamarády. To mohu tedy klidně konstatovat, že Zlobice v žádném případě není nestranná.
Pan Zejda píše o nadstandartních vztazích pana Sukalovského v mediálním světě. O tom taky vím své. To jenom potvrzuje to moje předešlé tvrzení. 
Pan Brabec píše o dinosaurech v zastupitelstvu a snaží se omluvit, že k nim nepatří.
Mohu jej s klidným svědomím uklidnit, že tam také patří.
Tak trochu jsem si myslel, že až jsem zjistil, co se na radnici v dnešní době děje, že je to úplná katastrofa.
Teď jak začíná ten předvolební boj, tak se dočítám, že to dřív nebylo o nic lepší.
 
A to se ještě dovídám o uvažovaném prodeji kabelovky.
Zjišťuji, že kabelovka je zmodernizovaná, funkční a přináší peníze. Prodáním sice se získají peníze ihned, ale slepička přestane snášet.
To, že neexistuje nějaký seriózní propočet výhodnosti, či nevýhodnosti, dává důvod ke spekulacím. Kdo z tohoto obchodu bude profitovat?
Tyto úvahy si nechám na později. Půjdu se raději zeptat pana Kadlece a pak snad budu moudřejší.
To je také zajímavé, pan Kadlec dopomohl svojí činností k informovanosti obyvatel města, ale to se k němu staví jako k malomocnému. To zatím nechci rozebírat, co platí město tomu KTN, které dělá to málo, co dělá. A za jaké peníze. Podívejte se někdy na TV Kotva a KTN a posuďte.
Tohle taky hraničí (jak to nazvat slušně) s nějakou podivností.
Toto ale někdy jindy.