Jdi na obsah Jdi na menu
 


pro sport a zdraví a peníze

26. 4. 2014

 

predsedajpg.jpg 

 
Chci psát o tématu, které mne  malinko trápí.
A to je naše nová strana. Vzhledem k tomu, že jsem se angažoval téměř od začátku, tak jsem něco zažil a rád se podělím o postřehy.
Nikdy jsem v žádné straně nebyl a tak jsem zvažoval, zda se mám vůbec kdy do nějaké strany angažovat. Jsem již dlouholetým členem tělovýchovné jednoty Sokola Kuřim a tak mám trochu zkušeností se starostmi o sportování. To jak podlézat, prosit, vyčítat, škemrat o nějaké peníze na župě Sokola, obci, či dokonce kraji. Dál jsem si netroufnul otravovat.
Tehdy, když byl ve vedení pan Dobeš, tak ten sliboval, že nějaké peníze zajistí především právě pro ty nejnižší organizace, které nedostatkem vždy trpěly. Bylo to něco nového a shodou okolností v době, kdy vypukla naplno tzv. „Hušákova aféra“.
Mluvilo se o penězích, i když za jakousi protislužbu ve sněmovně. Snad i nějaké peníze získal, a tak vyzbylo na založení strany, na kongres, na mítingy, na kanceláře, ale sportovci utřeli nos.
Nedávám to za vinu zrovna panu Dobešovi, který mi připadal celkem rozumný a věděl, co chce dělat.
Ale důležité bylo, že měl dobré kontakty na vládu, na ministry, byl aktivní při jednáních o rozdělování peněz pro sportovce.
To vše po volbách, které již dopředu byly odsouzeny k nezdaru, šlo vniveč a pan Dobeš odstoupil.
Již předtím dříve jsem s ním hovořil a přesvědčoval jej, ať si k sobě sežene nějakého, či nějaké sportovce, kteří budou tváří sportovní strany a dají jí jistě nějaký impuls. K tomu nedošlo, naopak někteří sportovci si šli za svou vidinou poslaneckých platů, bez ohledu na ostatní, respektive na tu naši mladou stranu.
No nic, dopadlo to, jak to dopadlo. Přihlásili se noví chlapíci, kteří zdůrazňovali svoje kvality a schopnosti manažérské v malém měřítku, ale s dobrými výsledky.
Máme nové vedení a především nového předsedu.
Je sice celostátně ne moc známý, ale má prý velmi dobré kontakty a tak se od něj očekává velká aktivita a schopnost rozjet naši sportovní stranu trochu ve větším měřítku.
Všem je nám naprosto jasné, že velmi důležité jsou finanční prostředky.
Už jenom, když píšu tento článeček, dělám to proto, abych naplnil občas celostátní webové, googlové, facebůkové stránky. O tato média se stará místopředseda strany Roman Turský a já se mu malinko snažím pomáhat.
Jako zábava dobrý, ale uvědomte si, že jsou to celostátní stránky a ty by měl zpracovávat profesionál, fotograf, programátor. Nemluvě o dopisovatelech apod. Je jasné, že to to nejde dále dělat takto amatérsky, kór, když se blíží volby. Na těch stránkách se musí stále častěji objevovat nějaká ta známá sportovní osobnost a trochu rozumně agitovat.
Je potřeba napsat, že sportovci to vnímají a nějaký velký zájem o vstup do této strany nemají A upřímně řečeno, my zatím žádné rozumné argumenty pro naše kamarády sportovce nemáme.
Například náš spoluobčan komentátor Ondra Tomek nám dal určité tipy sportovců do voleb, no jo, ale my nemůžeme nic slíbit, ani snad propagační materiály. Žádný sponzor nám zatím nevěří.
Aby to nevyznělo, že je všechno špatně, tak si dovolím napsat, že jsme v očekávání událostí příštích, ale začala teprve první třetina a nic není ztraceno.