Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč se nechováme ekonomicky?

2. 3. 2016

 

kvok.jpg

Napíši teď pár všeobecných vět o nejvíce omílaném problému.

Mohl bych popsat celou stránku.

Takže namátkou.

Islámská zloba nezná mezí.

Kdejaký muslimský duchovní si může korán interpretovat, jak se mu zlíbí.

Muslimové (jako jediní) v Evropě chtějí zvláštní práva, bez ohledu na to, co si o tom myslí Evropané.

Ne každý islamista je terorista, ale v poslední době je v Evropě každý terorista islamista.

O všech těchto větách se dá polemizovat a napsat dlouhý článek, ale to si přečtete v kdejakém časopise a hlavně na fejsbůku.

Chci napsat jen jedno téma a podle mne téma podstatné.

Evropa není a nemůže být jediná, jenž má narovnávat nespravedlnosti, bestialitu a hrůzy, které se odehrávají po celém světě. Nenese zodpovědnost a samozřejmě nemá na to prostředky, aby zvládla nekonečný příval utečenců.

Evropa je vlastně malá s ohledem na utečence, kteří dostali příležitost se do Evropy dostat bez jakéhokoli omezení a mít se ekonomicky lépe. Víte vůbec, kolik lidí ve světě žije na hranici chudoby? Kolik lidí vydělává třeba jedno Euro za den? To se nedá počítat v miliónech. A jeden milion chudých ve světě to není ani jedno procento.  Kolika procentům pomůžeme, tím, že je pustíme do Evropy? A kolika nepomůžeme. Stovkám procentům.

Není lepší nevyhazovat obrovské peníze na pomoc hrstce přistěhovalců a raději pomáhat tam, kde to ti lidé opravdu potřebují a to je doma, tam, kde žijí. I v těch utečeneckých táborech v domácím prostředí to bude pro všechny lepší a dostane se pomoci mnohem více lidem. Není žádný důvod je pouštět do Evropy. Je to ekonomicky nevýhodné pro všechny. To i ochrana těchto lidí vojensky přijde levněji.

Proč to tedy je? Proč dáváme peníze v podstatě na utečeneckou elitu, která to nejméně potřebuje? Tihle utečenci krom mobilu a peněz vše ztratí a my nejsme schopni rozlišit, o koho vlastně jde.

Lidé v Evropě jsou slušní a chtějí pomoci, dají ze svého, ale těm co do Evropy přichází, těm nevěří a ty nechtějí. I když malá část sem opravdu přichází ze strachu z války, ale ty nelze jednoduše identifikovat.

Ta ostatní většina není vůbec vděčná, je a bude vždy problematická a nedá se jí nikdy věřit. Tady se budou, jak je vidno, líhnout teroristé, násilníci a příživníci.

Hlavní otázka je, proč se neřídíme ekonomicky, proč uprchlíky do Evropy pouštíme a proč za ty vynaložené peníze raději nepomůžeme mnohem většímu počtu lidí v jejich domovinách, případně doma chráněných lokalitách?

Ptáme se PROČ?

A ten, kdo řekne, že je to xenofobní názor, tak je BLB.