Jdi na obsah Jdi na menu
 


průser jak mraky

12. 7. 2015

 

pruser.jpg

Nechtělo se mi o tom psáti, ale ptá se mne tolik lidí, že musím.

Opravuje se Tyršova, zpočátku bylo velmi rušno, auta jezdily, sbíječky sbíjely, frézy frézovaly a teď je dlouhodobý klid. Sice tam občas šomtají obrubníky, ale celkově se nic moc neděje. Jde to ale ze státních peněz, takže asi pohoda.

Většina lidí si myslí, že se tam opravuje především kanalizace a následně vozovka. Ve své podstatě se opravuje jen ta vozovka a dělají se taková zvláštní parkovací místa, což bude stát pár miliónů z městské kasy (nevím přesně, ale asi tak 15). Bude víc parkovacích míst kolem silnice na úkor průjezdnosti sanitek, či hasičů, ale budiž, snad je to dobrý záměr. Sice po zkušenostech moc nevěřím, ale nechám se překvapit.

Tady je ale potřeba říci, že kanalizační přípojky na Tyršově ulici nemá asi třicítka domů. Město Kuřim rozeslalo již dříve těmto majitelům dopis, ve kterém uvádí možnost v období rekonstrukce si požádat o překopání silnice a uložení odpadní kanalizace. Město poptalo cenu a ta činila (uvedená v dopise občanům) závratných 150 až 200 tisíc. Občané byli informováni, že si mohou práce objednat v období rekonstrukce vozovky a že město NEHRADÍ NIC.

Tohle precedentní chování města Kuřim asi nikdo nepamatuje. Nevím (ale tuším), kdo rozhodl nic nezaplatit občanům, nechat je stavět septiky, či čističky (žádosti jsou již na městě) a nechat „vodu“ proudit do potoka.

To se ještě nestalo. Poslední akce v Podhoří byla ukázková. Nová silnic, přípojky kanalizace zcela nové v režii města. Teď VELKÉ PRD.

Je mi celkem jedno na koho se rozhodnutí svede, ale je tam nová Rada města, ta má inteligentní osazenstvo a to to nechá takhle dojít. Tady žádná výmluva neprojde, museli všichni vědět, co se bude dít. 

Co jiného krom odpadu, údržby hřbitovů, čištění chodníků a starost o přípojky je občanům nejbližší. Tady vždy město pomáhá. Teď ale zažíváme velkou BLAMÁŽ.

Nechci a nebudu polemizovat o správné, či špatné volbě, o šetřílcích na nepravém místě, či o neznalosti apod. Nechám to být. Je na vás, udělat si obrázek.

JEŠTĚ NYNÍ LZE VŠE ZACHRÁNIT, jenom chtít a nevymlouvat se. Teď se opravdu na stavbě vozovky pracuje tak sporadicky, že se může vesele kopat a pokládat levné kamenné roury. Cenový odhad vykopání bagrem a položení rour je do 20 tisíc korun českých. Optejte se v okolních vesnicích.