Jdi na obsah Jdi na menu
 


průser pokračuje

20. 7. 2015

 

jpgdva.jpg

Vracím se k minulému článku o kanalizaci. Vesměs ohlasné reakce, až na pana Novotného a tak se pokusím reagovat. Samozřejmě po svém a tak to prosím berte z části jako žert. Pan Novotný Petr na ten fejsbúk napsal, že je to blbost a že radnice postupovala naprosto správně. A jako důkaz uvádí, že město neplatí přípojky novostavbám. Uvádím jen, že se jedná o ulici Tyršova a nejde o žádné novostavby.

Inspirovalo mne to k napsání možného dialogu na Radě města:

Starosta: Vzpomínám si, jak jsem v minulém období byl u toho, jak jsme opravili celou cestu v Podhoří a lidem přes silnic napojili kanalizaci. Platili si pouze dopojení do domu.

Místostarosta: No jo, ale na Tyršové to je jiné, teď platí podle zákona, že celá přípojka je v režii majitele. Teď to zaplatí i s chlupama a město ušetří třeba na parkovací místa nedaleko toho nového domu, kde se nedá pořádně zaparkovat.

Starosta: No jo, ale co řeknou lidi, že na ně kašlem? Sice to okecáme zákonem, ale co když budou naštvaní?

Místostarosta: Víš co, napíšeme jim, že to bude stát kolem dvou set tisíc a oni si to za prvé neobjednají a za druhé pochopí, že je to pro třicet lidí velká suma a že město na to nemá.

Starosta: Nejsou blbí, znají rozpočet města, vědí, co jsou to milióny. Jak to okecáme?

Místostarosta: Roztroubíme, že se opravuje i hlavní řád, nepovíme, že se dělá jen povrch vozovky a ty tvoje zatracený parkovací slíbený místa. A jen málokdo bude vědět, že to platí údržba silnic, tedy stát. A bude.

Starosta: To by šlo.  Ale, co když se někteří poptají, jak to chodí v okolí. Tam to města a dědiny vždy platily (nebo většinu) a navíc to nestálo takový prachy.

Místostarosta: Nezeptají, nám věří, pamatuješ, jak jsme zabodovali u voleb. Budem dělat mrtvé brouky a nic se nestane. A navíc je to jen třicet nepřipojených.

Starosta: No jo, ale lidé budou dál používat staré septiky, budou dělat domovní čističky a ta „divná“ voda poteče do potoka. Ale máš pravdu, tam to nevadí. A navíc tam bydlí Olda i Franta. Jo, máš pravdu.

Starosta: Takže dohodnuto, zákon je na naší straně. Přípojky jsou celé (i pod silnicí) v režii občana a ty strašný cifry za přípojky rozešleme a bude.

Místostarosta: Ty, nechceš si rozmyslet to zúžení silnice kvůli těm parkovacím místům, co budeme platit. Navíc tam horko, těžko projedou ve špičce sanitky, či hasiči?

Starosta: To v žádným případě, já to kamarádovi slíbil. Nech už toho šetření s penězi. Nestačí ti ty přípojky?

Místostarosta: Jo, stačí, ale jedeš v tom rozhodnutí se mnou.

Starosta: Tak jo.

Raději ještě jednou připomínám, že dialog je smyšlený. Už jenom tím, že starosta například neříká „no jo“.