Jdi na obsah Jdi na menu
 


science fiction

25. 2. 2013

 

 
Říkali mi , Franto kup si Zlobici a okomentuj co píše náš starosta a dva místostarostové.
Musím říci, že normálně Zlobici nečtu, protože je tendenční. Nemám nic proti Jirkovi Brabcovi. Navíc ho pokládám za inteligentního člověka a vynikajícího skladatele textů k písním.
Že Zlobici ovládá starosta jsem si zažil na vlastní kůži. Když mi náhodou vyšel nějaký článek, tak na něj radnice reagovala v tom stejném čísle. Kde je ta etika ?
Ale to jsou drobnosti. Teď se vraťme k otázkám Zlobice na pana starostu Sukalovského, prvního místostarostu Koláčka a druhého místostarostu Štarhu.
Přečtěte si a posuďte .
Jak je vidět, pan starosta si zřejmě přečetl před vydáním odpovědi svých místostarostů .
Přesto jsem si myslel , že těch informací a skutků bude tolik, že se nevejdou na min. šest stránek. Přestože se věci třikrát opakují, je to slabota.
Je to slabota hlavně v tom co se událo a co se možná nikdy neudá.
Ale konkrétně. 4,5 miliónu korun za informace z infokanálu. Slyšeli jste někdy větší nehoráznost. Za čtyři milióny a pět set tisíc zakoupíte vlastní techniku, zaplatíte odbornou obsluhu ( např. pan Kadlec za pár korun ) a ještě vám musí polovina zbýt. Ale je to města a je to možná ospravedlnitelná investice. Ve Zlobici si přečtěte obhajobu pana starosty.
Neudržitelný stav kanalizace a vodovodů ( především Tyršova) říká pan Štarha a pan Sukalovský nad těmi kanalizacemi rekonstruuje povrch vozovky. Tiše předpokládám, že se napřed opraví kanalizace a pak vozovka.
Pan Štarha založil MAS (místní akční skupina) Brána Brněnska a pan starosta tu vidí jednu z mála cest, jak získávat dotace. Kluci , to je snad málo, takhle to nefunguje.
Dotační politika moc nefunguje, já osobně bych pověřil akčního radního pana Holmana. Ten je na to odborník.
Pokud jste četli můj článek o stavbě vícefunkčního domu stavitele pana Pankráce , jistě se ptáte jako já, kdo tento dům podporuje.
Najednou si čtu odpověď pana starosty , cituji :“jednání s Českou poštou o otevření druhé pobočky ve spodní části města“. Kde asi jinde, než u té profláklé stavby pana stavitele Pankráce. Kde zaparkujete auto pro balík ? A je to venku, starosta jedná ve prospěch této nevšední stavby. Pokud je to jinde, tak se omlouvám. Teď jsem to zjišťoval. Neomlouvám.
Na jedné straně snaha vyhodit peníze z daní nás poplatníků a na  druhé straně pláč po dotacích.
Kéž bych se mýlil a do roka tady bude opravný kulturní dům, nová hala, kanalizace bude funkční a silnice spravené a úpravy takové, co vyženou náklaďáky z města.  ( mimochodem navýšení příjmu do rozpočtu města z ministerstva financí bude činit cca 22 mil. Kč ) Pohádky já opravdu miluju. 

 

science.jpg