Jdi na obsah Jdi na menu
 


silvestr a piča

31. 12. 2015

Omlouvám se všem čtenářům, né každý to pochopí, ale je silvestr a tak mějte pochopení.Je pravdou,, že jsem v restauraci potkal pana starostu a chtěl jsem mu popřát, ale ten mne odmítl. Nevadí, mám ho celkem rád a jeho chování se snad časem změní. Co se dá dělat. Upozorňuji, že to s článkem nemá nic společného.  Všem, kteří jsou puritáni se omlouvám a prosím o shovívavost, protože já to beru jako legraci. 

 

 

Piča

 

Přišel jsem domů, jako vždy se něčeho najím a sednu k počítači.

Čím míň chodím ven, tím méně často jím, ale doma zas toho pro své tělo moc nedělám. A pak si mám vybrat.

No jo,

Prohlídnu poštu, mrknu na fejsbúk. Zase tam některé starší dámy, co nemaj plno práce zaplevelují tu stránku úplnýma nesmyslama.

Hledám, ale nic zajímavého jsem neobjevil. Toho plevele (některé dámy pošlou třeba během pěti minut až deset podivných příspěvků) je tam tolik, že vás hledání po chvilce přestane bavit.

Rozjímám.

Přemítám, co se nedávno kolem událo a pak mne napadlo to slovo.

Piča.

Dám to slovo do vyhledávače a dovídám se věci.

Jedna z teorií tvrdí, že slovo vzniklo z francouzského petit chat, což se čte ptý ša. Znamená to malá kočička. Tak prý říkali francouzští vojáci prostitutkám a také dámskému pohlaví.

Encyklopedie je celkem k tomuhle výrazu shovívavá. Dokonce nabízí i jiná slova. Pipka, pipina, či polsky piczka a rusky pičuga.

V poznámkách se zmiňuje o obrazu od F. R. Čecha „zvířátka obdivují piču“.

Vypínám wikipedii, ale zahlédnu synonyma slova piča a tak kliknu.

Čtu: vagina, pochva, kunda, pizda, díra. 

Vypínám internet.

Ale nahlodal mě.

Vzpomínám například na Chorvatsko, kde prodávali piču a to klidně i alkholnu piču, což je v překladu alkoholové pití.

Vzpomínám na němčinu. Tam používají slovo Fotze, což mne nijak neinspiruje. Horší je to ale se slovy jako Kunde (zákazník), či Kurve (zatáčka).

Již asi nikdy nezapomenu slovo pussy, které posílal do éteru náš pan president.

Asi jen málokdo tušíte, že píča je rovněž jídlo z telecích nožiček, které mám rád.

 

Dal jsem si svačinu a najednou mi vyskakují slova:

 

pičovat…..nadávat

pičovina…hloupost

pičus….označení blbého chlapa

říká se taky – na piču…stojí to za prd

nebo – je to v piči…situace, ze které není východisko

 

 

Jistě si někteří vzpomenete na tu vtipnou odrhovačku o umývání piče, hodící se na každého politika.

 

Asi takhle:

 

Povídá si například paní Sobotková s přítelkyní. Marie já žiji docela stejně jako ostatní ženy. Ráno vstanu, umyju piču, nachystám manželovi snídani, posnídáme, já umyju piču a jdu na nákupy a Bohoušek jde pracovat do vlády. Hned jak se vrátím z nákupu, umyju piču, uvařím oběd, kdyby se Bohouš stavil na oběd domů. Po obědě umyju piču. Když Bohouš odpočívá, tak jen umyju piču, trochu uklidím a znovu umyju piču. Večer třeba jdeme s Bohouškem někam ven. Někdy se vracíme tak pozdě, že už se mně ani nechce mýt piču a jdeme si lehnout."

Přítelkyně se zeptá, jestli to paní Sobotková nepřehání trochu s tou hygienou?

Paní Sobotková ale s úsměvem odpovídá: "Ale ne. Nám tu piču pořád někdo kreslí na dveře".

 

Napadlo mne, zda se náhodou takhle někdo nejmenuje. Počítač mne upozornil, že příjmení Piča se běžně používá. Přiznám se, že jsem raději další příjmení nekontroloval.

 

Vzpomněl jsem si ještě na symbol. Na kosočtverec s čárkou uprostřed a to jak s dotaženou, či nedotaženou čárou až na ten kosočtverec.

Dokonce se používají i čárky okolo obrazce, které pravděpodobně znázorňují ochlupení vulvy. To v dnešní době je již pravděpodobně překonané.

 

Co jsem ale nenalezl, je grafické označení téhož orgánu, ale u mužů.

Napadlo mne, že by to mohlo být malé d a b spojené v jedno, ale to je na jiné téma, do toho se nevrhám, nejsem přeci pičus a o pičoviny se nezajímám. 

 

akt5.jpg