Jdi na obsah Jdi na menu
 


sranda ve Zlobici

11. 1. 2014

 

kecpult11.jpg

Něco k tomu tunelu pana Zejdy
 
Koupil jsem si Zlobici a musím vám říci, neměl jsem to dělat. Dal jsem si takové malé předsevzetí, že budu psát positívně a nebudu se věnovat malým, či velkým šlendriánům a nesmyslům.
Ale například po přečtení článku pana Zejdy mi to nedá a musím reagovat.
Reaguji hlavně proto, že do problematiky wellnesu částečně vidím, protože jsem mimo jiné předsedou kontrolní komise.
A to předsedou, který se vzdal svých finančních nároků.
To jen na okraj připomínám proto, že mne nikdo neomezuje a mohu skutečně psát plnou pravdu. Kdybych za to něco bral, jé, to bych schytal.
Pan Zejda píše velmi tendenčně.
Věřím, že problematika bazénu, nyní wellnes, je mu velmi blízká a je s historií velmi osobně spjat.
Snad si vzpomenete na situaci, kdy se obkládaly stavby koupaliště červenými obklady, které město nakoupilo ve velkém množství. A ejhle, pan Zejda, který se na stavbě angažoval, měl najednou těmi samými obložen i svůj domek. Je to nepříjemná náhoda. To říkám zodpovědně, protože tehdy sehnat takové kvalitní obklady nebylo vůbec jednoduché. To nechci tvrdit, že by to mělo nějakou nekalou souvislost, to opravdu né.
Tak, humorná vložka je za námi a teď vážně.
Ať si pan Zejda píše čísla, jaká chce, je opravdu jasné, že rekonstrukce bazénu snížila finanční náročnost na údržbu, započtu-li splácení půjčky o minimálně 1,5 mil. Kč. To vycházím z údajů posledního roku chodu bazénu před rekonstrukcí.
Jediná finančně výhodná varianta byla zrušení koupaliště a jeho likvidace. To by opravdu snížilo finanční nárok, to by se dalo říci, že skoro na nulu.
Jestli toto panu Zejdovi leží v žaludku, tak prosím.
To co se udělalo z peněz města, dotací a půjčky, je chvályhodné a naše městečko tím naopak hodně získalo.
Finanční výhodnost potvrzuji a nerozumím panu Zejdovi, co chtěl těmi čísly říci.
Pokud se jedná o začátek jakéhosi předvolebního boje, tak prosím.
Ale přál bych si, aby článek nesl pravdivý nadpis.
Např. „předvolební boj začíná na wellnes“ , nebo : „ pan Štarha něco dokázal a to se nepromíjí“, nebo: „ kachličky už mi opadaly“.
Jo a píše také o kulturním domě.
Tam mám výhrady i já. Nejde mi až tak o maximální úspory. To se říká napřed a pak výsledek stojí za prd.
Vážení zastupitelé a radní, to že jste například pokazili to malé náměstí 1. května nákupním centrem „knížete“ Alberta, to se vám nedá zapomenout. To mohlo být od rohu (dnes otřesná budova KB) až po toho Alberta celkem pěkná kolonáda, ale není. Děkujeme.
Teď kulturní dům. Je to jedna z posledních možností jak opravit a přestavět budovu na chloubu architektury s moderními prvky, jako je kov a železo, případně jiné materiály. Né, my budeme již zpočátku vykřikovat a tak nikdy nic pořádného nevznikne. Nekritizujte pánové, jednejte, vybírejte s ohledem na budoucnost.
Pane Zejdo, vámi uvedené nepřesnosti na papíře jsou jistě smutné, ale ještě smutnější je nečinnost s ohledem na budoucnost a především krásu našeho města.
Jaké bude obložení (kachličky?) opravdu netuším.
Nazval jste článek tunel Blanka. To jediné se mi líbí, legraci tu já mám rád.
Já se ale snažím psát positívně, tak si přeji, aby odborník, jakým bezesporu pan Zejda je, aby nás občany informoval o svém názoru na opravu kulturního domu, případně vnesl něco nového z hlediska architektury. Přál bych si ukončit negativní postoje, ukázat spíše na něco dobrého, co by se mělo udělat.
Jo a přeji panu Zejdovi, ať si jde zaplavat a při každém tempu si uvědomí, kolik peněz město Kuřim šetří oproti původnímu stavu.
Mohou to být klidně jen prsa (rozuměj plavecký styl). 
 
Snad to není negativní, viďte?
P.S. Laďo, sorry, ale předvolební nepravdivé kecy mne vždy nažhaví.