Jdi na obsah Jdi na menu
 


starosta

14. 1. 2013

 

co kdyby
 
 
Starostové se v Kuřimi střídají jako ponožky. Nechci v tomto článku polemizovat v jakých intervalech se mají měnit ponožky, či kuřimští starostové. Ono se říká , že dlouho nošené ponožky začínají zasmrádat , ale to opravdu jako příměr ke starostům v tomto případě neplatí , ale jak říká klasik - co kdyby.
Trochu jsem se zamotal do ponožek ,ale to není to správné téma co jsem chtěl zvolit.
Chtěl jsem vám sdělit , kdy byl kdy v Kuřimi vůbec nejoblíbenější starosta.
Možná ne nejlepší v celkovém dojmu , ale každopádně nejpracovitější a hlavně nejvíc lidem sliboval a taky se snažil plnit tyto svoje sliby.
Hádejte, neuhodnete ..............Byl to pan starosta Němec.
Teď vám ale musím říct , čím to bylo způsobeno. Podobou s ing. Širokým Jiřím.
Oba pánové měli podobnou postavu , špinavě blond vlasy a když jste je potkali po Kuřimi za šera, tak kdo je neznal důvěrně, tak si je klidně popletl.
Jirka Široký měl rád procházky po Kuřimi ( a má dodnes ) a tak skoro každý den potkával mnoho lidí a právě někteří ho zastavovali a ptali se, kdy se spraví osvětlení ulice, kdy se opraví cesta, kdy se dokončí to, či ono, proč už nejezdí tyto spoje a mnoho dalších pro občany urgentních záležitostí.
No a Jirka sliboval vše samozřejmě co nejdříve a dokonce i sám navrhoval zlepšení s tím, že město Kuřim je bohaté a je tu hlavně pro lidi. A co by to byl za starostu, který se nestará o blaho občana .
Naštěstí Jirka občas starostu Němce navštívil a veškeré sliby včetně termínů mu odevzdal.
Je pravdou , že starosta zpočátku neměl pochopení , ale jak rostla jeho obliba,  tak se snažil čím dál víc a opravdu některé sliby Jirky náležitě plnil . Ale co navíc , starosta Němec se rozhodl nenechávat vše na Jirky a začal sám chodit po Kuřimi a sliboval občanům již provedení požadavků osobně.
A tak se Vám mohlo přihodit, že jste po cestě domů, například z nádraží , potkali starostu klidně dvakrát .
Neznám sice případ, že někdo potkal starosty večer dvakrát a on mu dvakrát slíbil něco úplně jiného , ale jak říká klasik – co kdyby.
 
Přeji všem voličům ,aby svého starostu , či dvojníka, vždy potkávali po Kuřimi co nejčastěji .
Doporučuji našemu starostovi ať si pořídí třeba pejska a večer se bude procházet po Kuřimi.
Třeba ho také někdo osloví.

 

starostove.jpg