Jdi na obsah Jdi na menu
 


trapné téma - nečtěte

20. 3. 2016

 

jpdrzak.jpg

Po svých článcích, které jsem psal horkou jehlou na popud dopisů Zdeňka Š., profesora J.K., Jana D., manželů Eleny a Petra H, Romana T.,i senzibila K., jsem sám osobně přistoupil k experimentu takříkajíc na vlastní kůži.

Musím ovšem přiznati i mnoho dalších reakcí na Zlobici v mém oblíbeném restauračním zařízení „Country“, ale byl jsem překvapen i reakcemi například v restauraci v Moravských Knínicích. I tak daleko naše milá Zlobice pronikla. Dotázán jsem byl v téhle vesnické, pěkné krčmě, zda tenhle tisk rovněž sám prodávám, ale po zjištění zklamaných občanů Kinic, že nikoli, ptali se mne, kde se dá tento „léčivý tisk“ v Kuřimi sehnati. Vzpomněl jsem si na tři prodejní kuřimská místa a byl jsem odměněn jedním hostem velkou „zelenou“. Tázali se mne, zda budu i nadále ignorovat tu možnost příspěvky svoje, včetně kreseb, do Zlobice posílati. Musel jsem vysvětlovat, že moje články, které jsou dle redaktora Zlobice nevalné kvality, nejsou předmětem jeho žádného zájmu, ani za cenu placené inzerce.

Utěšil jsem ovšem všechny přítomné, že moje případně vytištěné články by mohly míti neblahý vliv na léčivou schopnost celého výtisku známé Zlobice.

Snad se tento článek dostane do rukou, či do zorného pole obrýlených (po operaci opravených redaktorových) očí. Ten jistě zajistí dodání pár výtisků do téhle velmi společenské knínické restaurace. Hospodský slíbil, že jeden výtisk umístí do speciálního dřevěného držáku na čtení novin. Takovou čest tu naposledy měl již nevycházející Říjnový cíl.

Proč vlastně já tento článek píši?

Určitě to není tím, že mne tohle téma baví. Jsem si vědom, že jsem o Zlobici napsal již mnohé a tak další rozepisování se stane situací nudnou, dá se dokonce napsati, že i otravnou.

Jsem si toho velmi vědom, ale okolnosti mne donutily znovu se rozepsati.

Nebudete tomu vážení asi všichni věřiti, ale zlepšila se mi čtením Zlobice, ze studijních důvodů na záchodě každé ráno, peristaltika mající co dočinění se stavem mé řiti. Na téhle větě chci demonstrovat, že i běžné věty se dají psát ve verších.

Vy ani netušíte, kolik já strávil na „císařově“ trůnu zbytečného času, kolik různých jsem tam četl knih, časopisů, reklam, či zpráv z mobilu a kýžený účinek, urychlující mé vyměšování, se nedostavil. Dokonce přiznávám, že i čtení předvolebních plátků nemělo pražádný účinek, právě naopak.

Až teprve nyní a to je potřeba považovat skoro za zázrak.

Již prvé čtení Zlobice mi udělalo ve střevech průvan a já nestačil dočíst ani první krátký redaktorův článek. Třetí den čtení Zlobice v té malé místnosti mi dokonce přivodilo průjem.

Snědl jsem trochu černého uhlí a vše bylo v pořádku. Doporučuji čtenářům, kteří mají obdobné problémy s tou paní Peristaltikou, tak ať čtou Zlobici jen maximálně každý třetí den, což je na stav vašeho vyměšování úplně dostatečné. Jenom upozorňuji (opravdu vážně), nepoužívejte Zlobici jinak, než ke čtení, i v případě, že zrovna došel toaletní papír. Mohly by se vám na zadnici vytvořit vřídky velmi svědící povahy, odstranitelné dle zkušeností pouze slivovicí s hodnotou alkoholu více jak 55 procent. Nezapomeňte zadnici poté namazat domácím sádlem.

 

P.S.1 Jako vždy v těhle našich končinách, jsem zaslechl i hlasy, že tyhle reklamní články o Zlobici píši na požádání redaktorů Zlobice a že z toho mám prý jistě značný osobní osoh (pro čtenáře Zlobice – užitek), snad dokonce v penězích, či změně přístupu města ke kuřimským sokolům. Mohu jen napsat, že ani já, ani Sokol Kuřim nejsme, i přes tuto jistě pěknou reklamní kampaň, uvedeni v milost, či oblíbenost.

Jen doufám, že po zvýšení prodeje Zlobice o 50% se situace změní k lepšímu.

 

Kupujte, kupujte Zlobici.

 

P.S.2 Přílohou jest obrázek dřevěného držáku na noviny z dubového (možno i bukového) dřeva, který čeká netrpělivě na Zlobici. Doporučil bych redakci Zlobice, aby za obecní peníze (případně z platu redaktora a zastupitele pana Brabce, což je totéž) pořídila do každé kuřimské hospody tenhle držák a dodala do něj výtisk zdarma. To bude opravdu výborná reklama, která jistě zvýší prodejnost, protože každý přiopitý host s výkřikem „ Tuto Zlobici musím mít doma“, si ji rád zakoupí, protože články v ní vytištěné se stanou hlavními tématy diskuzí (možno i diskusí) v celé krčmě.

 

P.S.3 100ks těchto držáků zajistím za rozumnou cenu s minimálním desetiprocentním ziskem (pro sebe), velmi rád a ochotně s desetidenní splatností. Rozepíšu náklady (které uvedu v elektronické evidenci) i na smyšlenou přednášku (zakázku), o které rozhoduje pouze pán redaktor Brabec