Jdi na obsah Jdi na menu
 


začal rok 2017

15. 1. 2017

 

jpgnohec.jpg

Ke konci roku jsem měl radost z lyžování v Itálii, že jsem slavil konec roku 2016 se zajímavými lidmi, no zkrátka měl jsem radost ze života.

Dobrou náladu jsem měl i z předsilvestrovského turnaje nohejbalistů trojic nad padesát let. Těšilo mne druhé místo, kdy jsme porazili ve (společném)věku 180ti let i některé mladší kolegy a jednu kolegyni. Přesto vítězové turnaje měli nemnoho ke společnému věkovému součtu 200 let. 

K tomu ještě pobyt v Priesnittzových lázních byl rovněž skvělý.

Začal rok nový a já se těšil, že bude báječný.

To by člověk ale neměl sledovat televizi, notabene tu Českou.

Ještě než se k tomu dostanu, tak zavzpomínám na EET.

Jak já si všude s radostí prohlížel ty „Babišovy“ doklady s různými doprovodnými texty a především s těmi ohromnými kódy.

Některé poznámky, jako „u nás Babišovy výrobky nevedeme“,“ my nezdražili, to EET“ apod. na lístcích, jsou opravdu zábavné.

Pobavila mne restaurace s velkým počtem hostů, kde naplatilo EET.

Protože tam mají učně a tak získali výjimku. Rozumím, že upečou učni například dort napotřetí a vyplýtvají plno vajec a mouky a tak budou větší náklady. No a co? Ať jsou. Ale proč neevidovat tržby? Nerozumím.

Nebo v cukrárně.

Dal jsem si zákusek a k tomu kávu. Dále tři zabalit domů. Dostal jsem dva doklady a pouze káva byla s EET.

Snad pultový prodej? Nevím.

Češi mají další nápady. Jeden vychází z Babišovy kulišárny.

Dluhopisy se normálně daní, až na ty nejnižší a to jednu korunu. To zákon určil, že je tak málo, a že je to daňová nula. Pan Babiš má takových korunových nakoupeno za miliardy. Neplatí daně.

Někteří hospodští uvažují, že v hospodě budou samostatné firmy na desítku pivo, na dvanáctku,  na limču, na polívky, na meníčka, na štamprdle atd.

Tyto firmy budou osvobozeny od daní i EET. Stejná logika.

To se nebavme o e-shopech, to s tím placením kartou, že se bere za hotové, to snad udělal někdo schválně a na truc. Hotově přes dopravce se za hotové nebere a jde mimo EET. Fakt pěkná zadnice.

Jo a ještě někdo za zády pana Babiše spustil udavačský web a on o tom nevěděl. Zajímalo by mne, zda mu řekli o tom chystaném slosování každé účtenky za jednotlivé rohlíky, za půlky chleba, za každý pomeranč v sáčku s váhou, zkrátka za každý výrobek zvlášť, ať stoupne pravděpodobnost výhry.

A že se to dít nebude, tomu nevěřte.

Nejsem kuřák, ale nedopřát kuřákům místnost v hospodě samostatnou s tím, že si pro pivo dojdou sami, aby pinkl nezasmrádl kouřem?  Pěknej zákaz. Co takhle zákaz sexu v přírodě, zákaz plivání na zem, zákaz prdění třeba v zoo a výtahu atd. atd.

Dále to Chovancovo supr plošné hlídání, co píšeme my zoufalci na internet.

Budeme tedy všichni muset psát např.: To je /není ale od pana ministra blbost. V tomto případě má/nemá Sobotka pravdu. Muslim ukamenoval/neukamenoval ženu. Atd. Nakonec napíšeme, že „Chovancův censurní orgán“ nehodící v našem textu škrtne a bude vše v nejlepším pořádku.

To bude/nebude ale legrace co?

Vrátil jsem se do Kuřimi, přičetl si do deníčku další stotisícové ztráty v roce 2016 za kulturní dům, který chátrá a chátrá, nájmy nepobírá.

Marně jsem hledal nějaké výrazné investice v Kuřimi, krom snad už té projekčně nastartované sportovní haly, po osmi letech konečně něco. Je fakt, že člověk si už na to nic zvykl a i z mála má radost.  

Říkají, že dotace z EÚ už brzo do Česka skončí.

V Kuřimi to vypadá zase na předstih.

Ale možná se mýlím, že náš milý starosta, jako krajský představitel, nějaký ten perníček z JMK chaloupky pro Kuřim uloupne.

Prosím nezoufejte, mějte radost ze života a nenechte se otrávit mými glosami.

Moje/naše druhá v pořadí vnučka Meliska slavila včera první svoje životní narozeniny….se dvěma dorty.

Již chodí jak velká a objevuje spoustu nových věcí. Dokonce jsme jí ukázali náš vysavač, protože se jí podařilo uzmout a ihned rozbít skleněnou šampusku. Já měl radost. Střepy přeci přinášejí štěstí a vysavač fungoval.

A pak, že ten rok 2017 nezačal skvěle.

Začal.