Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zeman

27. 9. 2013

 

 
zemanbarjpg.jpg

 

Musím se přiznat. Nedá se nic dělat. Volil jsem Zemana. Myslel jsem si, že to bude trochu legrace. Těšil jsem se na bonmoty, na popichování politiků, posílání novinářů někam, štengrování Evropské unie. Realita byla jiná.
Ze Zemana se vyklubal velký politický hráč, který má zájem šéfovat, volit si své poddané a těžit z toho co se dá. Nejhorší na tom je že utrpěla parlamentní demokracie. Ta demokracie, v kterou jsme věřili. To, že se mi taky moc nelíbilo vládnutí Nečase je taky pravda, ale pro takovou sexuální blbost shodit vládu a udělat si novou ze svých kamarádů, je taky pěkná kulišárna. Pak ještě odstavit dva poslance a nedat většině šanci, to už dost smrdělo. A než si to všichni uvědomili, nastala rošáda na vlivných místech. To si zatím nikdo nedovolil.
Nabízí se tato pohádka. Uteče trochu vody, nový předseda vlády bude mít sex s Karkulkou, president si koupí daču v Rusku, zamiluje se do Marusji a vzdá se kralování. Volby vyhraje hrabě a přijdou nové volby. Vyhraje s převahou kralevic Šašek. Hádejte, komu dá hrabě předsednictví?  No, přeci nějakému svému kalouskovi, ať už se jmenuje jakkoli. Jak to? Zeptají se výherci včetně komunistů. To je přeci takový normální postup prošlápnutý Zemanem. Volte si, koho chcete, já rozhoduji milí voliči moji, kdo bude pode mnou vládnout. Já to dělám přeci pro vás. Asi čtvrtina obyvatel mě volila, tak co by ne. To je pohádka pěkná a bohužel možná. Vždycky se najde někdo, komu se to bude líbit.
Až bude vládnout další strana a to jak levá či pravá, tak zase bude proti jejímu vládnutí odpor. To je normální, to je furt dokola, ale takhle si pohrávat s demokracií je opravdu nechutné. A to je ještě slušně řečeno.
Kdybych byl cizincem, tak se řehtám celou dobu, co že se to v Česku děje. Bohužel jsem Čech a tak je mi z toho smutno. Je úplně jedno, zda jsem pro pravici, levici, či nějaký ten populismus. Závidím těm vyspělým zemím, co mají strany většinou stálé a mohou v klidu volit podle zaběhlých tradic.